Кафедри факультету | |
|
Декан факультету Панцир Юрій Іванович
|
Заступник декана з навчальної роботи Слободян Сергій Борисович |
Відповідальна з наукової та міжнародної діяльності Шелудченко Леся Сергіївна |
Відповідальна з виховної та організаційної роботи Семенишена Руслана Володимирівна |
Адреса деканату інженерно-технічного факультету:
Проспект Грушевського, 2/8 м. Кам'янець-подільський Хмельницька обл. 32305
Тел.: (03849) 6-83-97
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Підготовка інженерів-механіків сільськогосподарського виробництва розпочалася 1 вересня 1966 року. До 1970 року інженерів-механіків готували на відділенні механізації сільського господарства в складі агрономічного факультету (декан - професор Усик Г.Е.). Керував відділенням доцент Печуриця А.М. В різні роки факультет очолювали: доцент Ю.А. Бобильов (1970 - 1977 р.), професор М.І. Самокиш (1977 - 1983 р.), доцент В.К. Фаюстов (1983 - 1988 р.).
З 1988 по 2015 рік деканом факультету працював доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Бендера І.М. В 1997 році факультет перемістився на колишню територію військової кафедри, де розмістився в мальовничому куточку поряд з факультетом ветеринарної медицини. З того часу і до 2015 року факультет мав назву – Інститут механізації і електрифікації сільського господарства. З 2015 року деканом інженерно-технічного факультету було обрано доцента Панцира Ю.І.
Схема Інженерно-технічного факультету | |
Схема університету |
Інженерно-технічний факультет готує високоякісних фахівців:
бакалаврів за спеціальностями:
- 208 «Агроінженерія»;
- 274 «Автомобільний транспорт»;
- 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)»;
- 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)»;
магістрів за спеціальностями:
- 208 «Агроінженерія»;
- 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)»;
- 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)»
аспірантура за спеціальностями:
- 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)
Форми навчання: денна, вечірня, дистанційна (заочна).
На інженерно-технічному факультеті навчається майже 700 студентів за денною формою навчання. Спеціальні інженерні дисципліни читають понад 40 викладачів (професорів та доцентів). У складі факультету функціонує 5 кафедр. Навчання проходить у спеціалізованих лабораторіях із сучасним обладнанням і зразками техніки. Значна увага приділяється вивченню загальнотехнічних і загальноінженерних дисциплін, що дає можливість працевлаштовуватись не тільки в аграрні, а й в інші підприємства України. Під час навчання студенти мають можливість здобувати робітничі професії газо-електро-зварювальника, водія та тракториста-машиніста.
Практичне навчання здійснюється на навчальному полігоні, у численних філіалах кафедр та безпосередньо на виробництві. Кращі студенти обираються для навчання і роботи у великих аграрних компаніях «Кернел», «Сварог», «Мрія», «Миронівський хлібопродукт» та ін., а по закінченні випускники успішно працюють у цих компаніях.
Студенти, які добре навчаються і володіють необхідними знаннями з іноземної мови, мають можливість проходити практики та стажування за кордоном в передових аграрних господарствах Польщі, Німеччини, Англії, Австрії, Чехії, Фінляндії, Швейцарії, Нідерландів та США.
Тільки за останні п'ять років співробітниками факультету опубліковано понад 300 наукових праць, отримано більше 40 патентів на винахід. В 20% від всієї кількості наукової продукції співавторами виступають студенти.
За бажанням студенти паралельно з основним навчанням можуть проходити військову підготовку і одержати військове звання офіцера запасу. Після закінчення терміну навчання за освітнім ступенем «Бакалавр» бажаючі можуть отримати спеціальність іншого спрямування в Навчально-науковому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації. До послуг наших студентів - бібліотека (одна з найкращих серед аграрних навчальних закладів), спортивні зали та майданчики, комфортабельні гуртожитки, студентська їдальня та мережа буфетів, комп'ютерні класи з мережею Internet тощо. В усіх навчальних корпусах є покриття WiFi. Студенти під час навчання мають змогу не лише здобути професійні знання, але й збагатитися духовно, підвищити особистий культурний рівень. Вони беруть активну участь у художній самодіяльності: танцювальні колективи «Горлиця», «Подільський колос», духовий оркестр та ін. Гордістю університету є команда КВК «Аграрвард», яка успішно виступає на сценах університету та за його межами.
Кожен студент факультету, який бажає розвинути свої спортивні здібності, має змогу зробити це, займаючись у спортивних секціях чи беручи участь у спортивних змаганнях. Щорічно студенти беруть участь у змаганнях з футболу, волейболу, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів і шашок.
Інженерно-технічний факультет є піонером впровадження в системі аграрної освіти України ступеневої підготовки фахівців та наскрізної організації курсового і дипломного проектування, що передбачає скорочення терміну навчання після закінчення училищ, технікумів і коледжів.
Після отримання диплома фахівці можуть працевлаштовуватись на такі посади:
- «Агроінженерія» - керівник с.-г. підприємства, головний інженер с.-г. підприємства, інженер-конструктор, інженер з експлуатації та ремонту с.-г. техніки, інженер переробних підприємств.
- «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» - керівник професійно-технічного навчального закладу (директор, завуч), викладач технічних дисциплін, методист, інженер с.-г. підприємства.
- «Транспортні технології» - керівник транспортного підприємства, інспектор з міжнародних транспортних перевезень та контролю за дорожнім рухом, інженер-контролер митної служби, працівник сервісних центрів МВС, працівник патрульних підрозділів поліції.
- «Автомобільний транспорт» - керівник автосервісних підприємств, інженер з експлуатації і ремонту транспортних засобів, працівник сервісних центрів МВС, менеджер центрів забезпечення автозапчастинами.