Кафедри факультету | |
|
В.о. декана факультету енергетики та інформаційних технологій Думанський Олександр Васильович кандидат технічних наук , доцент .
|
Відповідальний з виховної та організаційної роботи Комарова Тетяна Володимирівна
|
Відповідальний з наукової та міжнародної діяльності Козак Олександр Володимирович кандидат технічних наук , доц .
|
Навчальний процес обслуговують: | ||
|
Електронна адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Факультет енергетики та інформаційних технологій, як структурний підрозділ Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», створений для підготовки висококваліфікованих фахівців для галузей 141 «Електрична інженерія», 163 «Хімічна інженерія та біоінженерія», 126 «Інформаційні технології» та 053 «Соціальні та поведінкові науки» для забезпечення державного та недержавного секторів економіки.
Метою діяльності факультету є підготовка високоякісних фахівців та розроблення новітніх енергоефективних, ресурсозберігаючих та медико-технічних технологій, інформаційних технологій для обробки та аналізу даних біології, медицини й медичного приладобудування, електроенергетичних засобів, систем автоматики, робототехніки, альтернативних систем електроживлення та їх впровадження у народне господарство, а також підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі психології та реабілітаційної психології для відновлення й підтримки психічного здоров’я та психологічного благополуччя.
Факультет енергетики та інформаційних технологій здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітніх програм «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та «Енергетичний менеджмент», 053 «Психологія» освітня програма «Реабілітаційна психологія» та підготовку бакалаврів за спеціальностями 163 «Біомедична інженерія» і 126 «Інформаційні системи та технології». Освітні програми розробленні з урахуванням сучасних тенденцій галузей, з урахуванням досвіду закордонних ЗВО та провідних ЗВО України.
В структуру факультету входять 4 кафедри:
- Електротехніки, електромеханіки і електротехнологій;
- Енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту;
- Інформаційних технологій, фізико-математичних та безпекових дисциплін;
- Реабілітаційної психології та фізичного виховання.
Також в структуру факультету входять дві науково-дослідні лабораторії:
- Науково-дослідна лабораторія «DAK GPS», яка займає нішу наукових досліджень, що пов'язані з біоенергетикою, зокрема питаннями ефективного застосування рослинних решток, вирощування біоенергетичних культур та використанні інших видів біомаси для енергетичних цілей. В рамках тематики ключовим напрямком є вивчення і дослідження такого способу покращення енергетичних властивостей біомаси, як торефікація. Лабораторія містить все необхідне обладнання для визначення якісних характеристик твердих палив та сирої біомаси, таких як питома теплота спалювання (ізопериболічний калориметр), вологість, зольність тощо.
- Галузева науково-дослідна електротехнічна лабораторія в якій проводяться електротехнічні вимірювання, а саме: вимірювання опору заземлювальних пристроїв; вимірювання питомого опору ґрунту; вимірювання опори контактних з'єднань заземлювальних пристроїв; вимірювання опору ізоляції кабелів до 1000 В; вимірювання опору ізоляції електропроводки, електрообладнання та окремих апаратів до 1000 В; вимірювання струму однофазного короткого замикання в мережі до 1000 В; вимірювання опору ізоляції зварювальних трансформаторів; оформлення паспорта заземлюючого пристрою.
Після отримання диплома фахівці можуть працювати на посадах:
- ОП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Головного енергетика, диспетчера електропідстанції, електрика дільниці, електрика цеху, електродиспетчера, електромеханіка дільниці, електромеханіка зв'язку, енергетика, техніка-електрика, техніка-енергетика, техніка-конструктора (електромеханіка), техніка-технолога (електротехніка).
ОП «Енергетичний менеджмент». Фахівця з енергетичного менеджменту, експерта з енергозбереження та енергоефективності, консультанта з енергозбереження в будівлях, консультанта з енергозбереження енергоефективності, експерта енергоізоефективності нетрадиційних і відновлювальних видів енергії, менеджера з організації ефективного використання енергії (енергоменеджер), менеджера у виробництві та розподіленні електроенергії.
- ОП «Реабілітаційна психологія». Психолога у закладах охорони здоров'я, в інклюзивно-ресурсних центрах; у центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді, дитячих центрах творчості та дозвілля, службах довіри, дитячих будинках, школах-інтернатах, геронтологічних центрах; у сферах діяльності, пов'язаних з екстремальною та кризовою психологією; у закладах системи освіти.
163. ОП «Біомедична інженерія». Фахівець з медичної фізики, техніка з експлуатації та ремонту устаткування, техніка з підготовки технічної документації, техніка з налагоджування та випробовування, фахівця з інформаційних технологій (біологія і медицина), оператора медичного устаткування, техніка з діагностичного устаткування.
126. ОП «Інформаційні системи та технології». Адміністратора бази даних, адміністратора даних, адміністратора (доступу), адміністратора систем, інженера з програмного забезпечення комп'ютерів, інженера-програміста, програміста бази даних, аналітики програмного забезпечення та мультимедіа, інженера із застосування комп'ютерів, фахівця з інформаційних технологій, фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівця з розробки комп'ютерних програм, фахівця з комп'ютерної графіки (дизайну).
В структурі факультету 3 кафедри: електротехніки, електромеханіки і електротехнологій; енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту; інформаційних технологій, фізико-математичних та безпекових дисциплін; науково-дослідна лабораторія «DAK GPS» та галузева науково-дослідна електротехнічна лабораторія в якій проводяться електротехнічні вимірювання в електроустановках та електрообладнанні до 1000 В при здійсненні робіт із забезпечення захисту життя та здоров'я громадян, контролю безпеки умов праці.
Лабораторія електротехнічних вимірювань надає послуги:
- вимірювання опори заземлювальних пристроїв;
- вимірювання питомого опору ґрунту;
- вимірювання опори контактних з'єднань заземлювальних пристроїв;
- вимірювання опору ізоляції кабелів до 1000 В;
- вимірювання опору ізоляції електропроводки, електрообладнання та окремих апаратів до 1000 В;
- вимірювання струму однофазного короткого замикання в мережі до 1000 В;
- вимірювання опору ізоляції зварювальних трансформаторів;
- оформлення паспорта заземлюючого пристрою.
Інститут енергетики має високий науковий потенціал, що зосереджений на дослідженні і визначені шляхи зростання ефективності енергопостачання, енергоспоживання та енергозбереження.
Основні напрямки наукової роботи:
- дослідження, моделювання та оптимізація систем електропостачання сільськогосподарських підприємств;
- зменшення енерговитрат та автоматизація виробництва продукції тваринництва та птахівництва;
- новітні методи енергозбереження в аграрному виробництві;
- розроблення методів і електронних систем електромагнітної технології для лікування тварин та знищення шкідників;
- розроблення системи контролю параметрів технологічних процесів;
- розроблення та дослідження альтернативних систем енергопостачання.
Наукові праці співробітників навчально-наукового інституту енергетики щорічно публікуються в зарубіжних виданнях, які мають імпакт-фактор:
У наукометричній базі Scopus:
- Андрій Березюк, Олексій Карлов, Роман Крищук, Ігор Гарасимчук, Павло Потапський, Микола Вусатий. Енергетичні параметри індукційного теплогенератора з розгалуженим теплообмінником для виробництва екологічно чистого теплоносія / PRZEGLĄD ELEKTROTECHNICZNY, ISSN 0033-2097, R. 97 NR 7/2021.
- Коваленко В., Коковіхін С., Добровольська Є., Корженівська Н., Козак О. Значення фотосинтезу при вирощуванні конюшини лучної залежно від елементів технології. Інженерія для сільського розвитку. Єлгава, 26.-28.05.2021. стор.1638-1641 DOI: 10.22616/ERDev.2021.20.TF351.
- Шегеда К., Шокарєв О., Кюрчев С., Данченко М., Михайлова Л. Результати дослідження жатки зернозбирального комбайна. Інженерія для сільського розвитку це посилання вимкнено, 2021, 20, стор. 1632–1637.
- Результати експериментальних досліджень каналу діелектричної аспірації сепаратора. Шокарєв О., Кюрчев С., Шокарєв О., Рудь А., Горбовий О. Інженерія для сільського розвитку, 2021, 20, С. 1611-1616.
- Назаренко, Іван та Міщук, Євген та Міщук, Дмитро та Ручинський, Микола та Роговський, Іван та Михайлова, Людмила та Титова, Людмила та Березовий, Микола та Шатров, Руслан, Визначення енергетичних характеристик руйнування матеріалу в дробильній камері вібрації. дробарка (31 серпня 2021). Східно-Європейський журнал підприємницьких технологій, 4 (7 (112)), 41–49.
- Кухарець С., Гуцол Т., Гловацький С., Сукманюк О., Розкош А., Ткач О. Концепція виробництва біоводню сільськогосподарськими підприємствами. Аграрна інженерія, 2021, 63-72.
- Аналіз виробництва водню: перспективи для України / Наталія Коваленко, Тарас Гуцол, Віталій Коваленко, Шимон Гловацький, Сергій Коковіхін, Віктор Дубік, Олександр Мудрагель, Мацей Кубонь, Віолетта Томашевська-Горецька // Аграрна інженерія – 2021, вип. 25, № 1, стор. 99-114.
- Леся ЗБАРАВСЬКА, Станіслав НІКОЛАЄНКО, Оксана БУЛГАКОВА, Валентина ВАСИЛЬЄВА. Вивчення можливостей впровадження методології принципу професійної спрямованості у підготовку фахівців аграрно-технічних ВНЗ. 21 Міжнародна науково-практична конференція Інженерія для сільського розвитку 25.-27.05.2022. Єлгава, ЛАТВІЯ.
- Оцінка стану проектного середовища для реалізації технологічно інтегрованих проектів «Європейської зеленої угоди» з використанням відходів кукурудзи . Анатолій Тригуба, Тарас Гуцол, Інна Тригуба, Кшиштоф Мудрик, Валентина Кухарець, Шимон Гловацький, Лариса Діброва, Олександр Козак та Кристина Павленко-Дідур Енергія 2022, 15 (21), 8220.
- Генетичний поліморфізм локусу BoLA-DRB3.2 в українських порід великої рогатої худоби / Т.М. Супрович, Ю.Т. Салига, М.П. СУПРОВИЧ [та ін.] // Цитологія і генетика. –2022. –№56. –С.319-330.
- Boris Kotov, Seghii Stepanenko, Oleh Tsurkan, Volodymyr Hryshchenko, Yurii Pantsyr, Ihor GARASYMCHUK, Anatolii Spirin, Ihor Kupchuk. Fractioning of grain materials in the vertical ring air channel during electric field imposition / PRZEGLĄD ELEKTROTECHNICZNY, ISSN 0033-2097, R. 99 NR 1/2023. Р 100-105. http://pe.org.pl/articles/2023/1/19.pdf
- Zhuravel D., Samoichuk K., Petrychenko S., Bondar A., Hutsol T., Kuboń M., Niemiec M., Mykhailova L., Gródek-Szostak Z., Sorokin D. Modeling of Diesel Engine Fuel Systems Reliability When Operating on Biofuels. Energies. 2022; 15(5):1795. https://doi.org/10.3390/en15051795 2022-2023
- Lysenko O., Kuznietsov M., Hutsol T., Mudryk K., Herbut P., Vieira FMC., Mykhailova L., Sorokin D., Shevtsova A. Modeling a Hybrid Power System with Intermediate Energy Storage. Energies. 2023; 16(3):1461. https://doi.org/10.3390/en16031461
У наукометричній базі Web of Science:
- Т. Супрович, М. Супрович, Н. Мохначова, О. Бірюкова, Л. Строяновська, В. Чепурна. Генетична мінливість та біорізноманіття сірої української великої рогатої худоби за геном BoLA-DRB3. Регуляторні механізми в біосистемах. 12(1), 33-41.
- Генетична специфіка білоголової української породи за геном BоLA-DRB3 / Т. Супрович, М. СУПРОВИЧ, О. Бірюкова [та ін.] // Вісті НАН Білорусі. Аграрний серіал. –2022. –Т.60. –No1. –Р. 69-78.
Договори про створення філій кафедри електротехніки, електромеханіки і електротехнологій і протоколи робочої та проектної груп
Договори про створення філій кафедри енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту і протоколи робочої та проектної груп
Договори про спільну діяльність
Методичні вказівки
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПП ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ