WORLD DAY PETS

Щороку 30 листопада відзначається Всесвітній день домашніх тварин. Свято було офіційно затверджено у Флоренції у 1931 році на Міжнародному конгресі захисників природи. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

З того часу свято проводиться щороку і присвячується всім одомашненним людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.

Заходи, присвячені Дню, вельми різноманітні і в кожній країні проходять по-своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби в підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак, а здобувачі вищої освіти 4 курсу спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» навчально-наукового інституту харчових технологій познайомили зі своїми домашніми вихованцями однокурсників, представили їх фото, раціони годівлі та умови утримання. А хтось в цей день дозволяє своїм домашнім вихованцям робити все, що було заборонено раніше (рвати шпалери, гризти меблі і тапки, лазити по шторам, тобто зі столу…), або купує своєму улюбленцю величезну кількість смакоти, а хтось просто приділяє максимум уваги своєму пернатому, водоплаваючому або чотирилапому другові.

Але, як би ви не відзначали цей день, головна мета проведення всіх акцій і заходів – виховання дбайливого ставлення до них, відповідальності за їх утримання і розуміння того, що вони – «брати наші менші», а не об’єкт розваги. Як зазначили власники домашніх тварин, знайти підхід до будь-якого домашнього вихованця легко – треба просто любити його, і він відповість взаємністю.

 

Куратор курсу Юлія ЄВСТАФІЄВА