Семінар-зустріч на тему: «Вибори після війни: зміни законодавства, електронне голосування, ключові проблеми»

У наш час політичною формою організації суспільства передових країн світу є демократія. Вона передбачає вільний і конкурентний вибір населенням тієї чи іншої альтернативи суспільного розвитку за рахунок співучасті усіх верств населення у владі. Інструментом, за рахунок якого відбувається таке пряме народовладдя, є вибори, тому наявність вільних і справедливих виборів є головною умовою існування демократії та дотримання прав людини. 

Саме про ці питання висвітлювалися на семінарі-зустрічі, що відбулась у стінах Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» 19 квітня 2023 р. Запрошеним гостем заходу був багаторічний генеральний директор Комітету виборців України, громадський діяч, політичний експерт та історик Олексій КОШЕЛЬ. 

Розпочала зустріч проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності Оксана БЯЛКОВСЬКА, яка у вітальному слові наголосила на важливості існування демократичних інституцій в Україні та їх значення в умовах інтеграції країни до Європейського Союзу. Від імені ректора університету, Володимира ІВАНИШИН, вона привітала учасників зібрання та запросила до слова Олексія КОШЕЛЯ. 

Олексій Миколайович має значний досвід роботи як науковець і громадський діяч. Кандидат історичних наук, викладач Києво-Могилянської академії, завідувач відділу Головної аналітичної служби Секретаріату президента України, директор аналітичного центру «Рада», голова Правління Комітету виборців України. А ще – автор книг, серед яких «Чеченський презент: криза великих систем» (1997 р.), «Як перемогти на місцевих виборах» (2006 р.), «Епістолярна спадщина Євтима Сіцінського» (2013 р.) та автор більш ніж 70 наукових статей з історії та політології. 

Тема виступу п. Олексія, запропонована до уваги учасників семінару, вельми актуальна. Вибори в Україні, яка зараз знаходиться в умовах війни, можливості та ризики електронного голосування, виклики часу, пов’язані з виборами на звільнених територіях – питання надзвичайно важливі для всіх. Тому вони викликали жваву дискусію, в якій взяли участь не лише викладачі, але й студенти університету. Олексія Миколайовича буквально засипали запитаннями, що свідчить про розуміння молодого покоління значення виборів у розбудові вільної та незалежної Української Держави. 

Цікавість до таких лекцій з боку студентства та професорсько-викладацького складу університету обумовлена також значною увагою до соціально-гуманітарних наук як в університеті, так і в українському суспільстві загалом. Сучасний фахівець – це не лише людина з набором набутих вузькоспеціалізованих знань та навичок, але й особистість з визначеною громадянською позицією, яка базується на гуманному світогляді та переконаннях. Формування такого світогляду є головним завданням кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти, яка діє в складі навчально-наукового інституту заочної і дистанційної освіти ЗВО «ПДУ». Тому подібних заходів у майбутньому тільки побільшає. 

Слава Україні!  

Захід відбувся за підтримки ректора та адміністрації університету, за співучасті ГО «Інститут громадянської освіти та праці»

 

Інформацію підготовано кафедрою права,

професійної та соціально-гуманітарної освіти