Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці - це міжнародний день, який відзначається щорічно 28 квітня з метою привернення уваги до проблем здоров'я та безпеки на робочому місці. Цей день був установлений Міжнародною організацією праці (МОП) у 2003 році з метою підвищення свідомості про проблеми безпеки та здоров'я на робочому місці та підкреслення важливості забезпечення безпечних та здорових умов праці для всіх працівників у всьому світі.

Основна мета Всесвітнього дня охорони праці полягає в тому, щоб залучити увагу до важливості профілактики нещасних випадків на роботі, захисту здоров'я працівників та забезпечення безпеки на робочому місці.

Загалом, Всесвітній день охорони праці має на меті забезпечити безпеку та здоров'я працівників у всьому світі та залучити увагу громадськості до цієї важливої теми. З цією метою на факультеті енергетики та інформаційних систем, співробітниками кафедри фізики, охорони праці та інженерії середовища 28 квітня проведений семінар присвячений Всесвітньому дню охорони праці «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».

В обговорені загальних принципів охорони праці, правил та норм, які необхідно дотримуватися при виконанні роботи в різних професіях взяли участь Олег АНТОШКІВ - заступник директора з питань охорони праці ПП «Консалтинговий центр «Безпека праці», В’ячеслав БАГРІЙЧУК  - головний державний інспектор Управління Держпраці в Хмельницькій області, Сергій ГЕРУК - головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку Управління Держпраці в Хмельницькій області.

Провідний інженер з охорони праці ЗВО «ПДУ» Василь КАЛИНЮК розглянув конкретні приклади небезпечних ситуацій на робочому місці, методи їх попередження та питання безпечного використання електрообладнання в гуртожитках навчального закладу.

Цікавою була доповідь Голови первинної профспілкової організації співробітників та студентів ЗВО «ПДУ» Світлани ЛІЩУК, яка розглянула  питання психологічного комфорту на роботі та відповідальності керівників підприємств щодо забезпечення безпечних умов праці для своїх працівників. А також за активну участь у життєдіяльності університету та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці Світлана Георгіївна вручила подарунки та грамоти від профспілкового комітету Миколі СУПРОВИЧУ та Сергію СЛОБОДЯНУ.

Жвавою була дискусія в обговорені питань підвищення рівня свідомості про охорону праці та зниження ризику виникнення небезпечних ситуацій на робочому місці у якій прийняли участь студенти різних спеціальностей закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

Проведення таких семінарів є важливим заходом, який дозволяє не лише підвищити свідомість здобувачів вищої освіти, а й  також навчити їх правильно реагувати в небезпечних ситуаціях.

Інформацію підготувала:
завідувач кафедри фізики, охорони праці та інженерії середовища
Леся ЗБАРАВСЬКА