Гостьова лекція на тему «Ціноутворення» на кафедрі менеджменту, публічного управління та адміністрування

На засадах міжвузівської співпраці 30 травня 2023 року кафедрою менеджменту, публічного управління та адміністрування для здобувачів спеціальності 073 «Менеджмент» було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Ціноутворення» з Ольгою БОДНАР, д-р екон. наук, старшим науковим співробітником, професором кафедри маркетингу і управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська академія».

З вступним словом до учасників заходу звернулася завідувач кафедри, професор Алла ЧИКУРКОВА, яка наголосила, що сучасні підходи та умови вимагають якісно нового рівня освіти, зокрема використання активних методів навчання у ЗВО. Одним із таких методів є гостьова  лекція, яка спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу. Наявність в аудиторії лектора з іншого університету пожвавлює лекцію, як традиційну форму навчання, формує культуру дискусії, вчить  здобувачів порівнювати, оцінювати, аналізувати і дивитися на одне і те ж явище, але з різних сторін, сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.

Гостьову лекцію проведено з використання платформи Zoom. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною  мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно-графічного запам’ятовування, що сприяє формуванню необхідних спеціальних компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти. Під час лекції здобувачі дізналися про історію розвитку теорій ціноутворення; складові процесу ціноутворення як потужного інструменту управління економічними процесами; системи ціноутворення; тактики, стратегії та алгоритм ціноутворення на прикладі окремих сільськогосподарських культур, а також алгоритм формування цін на продукцію, що спрямовується на експорт. Слухачі відмітили ґрунтовне аналітичне забезпечення проведених досліджень і результатів групувань,  Лектор повністю розкрила зміст кожного питання теми, а мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції.

Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність і активність лектора Ольги БОДНАР, викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію присутніх. Здобувачі мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки.

По закінченню лекції, науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування подякували лектору і відзначили прогресивний, інноваційний формат проведення гостьової лекції, її високий теоретико-практичний, методичний рівень, який відповідає сучасним вимогам вищої школи.

Інформацію підготувала
завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування
Алла ЧИКУРКОВА