Проведення навчально-практичного семінару «Надання першої медичної допомоги в умовах  воєнного стану»

31 травня 2023 року  в Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» відбувся семінар з надання першої медичної допомоги під час воєнного стану. Цей захід був спрямований на підготовку здобувачів вищої освіти до викликів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у небезпечних станах, таких як військові конфлікти.

Семінар пройшов на високому рівні за співпраці інструкторів з першої допомоги Камʼянець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України Сергія Юркова, Максима Коваля та Дарії Байцурак. Фахівці поділилися своїми знаннями, досвідом та навичками з учасниками семінару, розкривши такі аспекти, як оцінка ситуації, практичні навички першої допомоги, швидку та ефективну реакцію на травми та інші невідкладні стани, які можуть виникнути в умовах військового стану.

Учасники семінару були активно залучені до практичних тренувань, де отримали можливість розвивати отримані знання на практиці. За допомогою сучасного обладнання та медичного симулятора учасники відпрацьовували процедури надання першої допомоги, включаючи реанімацію, зупинку кровотечі та іммобілізацію пошкоджених частин тіла.

Одним з ключових напрямків проведення семінару психологічний аспект роботи в умовах військових конфліктів. Експерти наголосили на важливості психічного здоров'я та його підтримці, як для постраждалих осіб, так і для медичного персоналу, який працює у стресових ситуаціях.

Завдяки проведенню такого семінару здобувачі  збагатили свої знання та навички, необхідні для надання медичної допомоги в умовах воєнного стану. Вони отримали цінний досвід та впевненість у власних здібностях, що є виграшним результатом у таких складних обставинах.

Організатори семінару висловлюють подяку всім інструкторам, які взяли участь у проведенні заходу, а також учасникам, які брали активну участь у тренінгах та демонстраціях. Ми наголошуємо на важливості подібних навчань і закликають до подальшої підтримки та розвитку програми з надання першої медичної допомоги в умовах воєнного стану.

Кафедра фізичного виховання висловлює подяку за підтримку в проведенні семінару ректору Володимиру ІВАНИШИН, ректорату університету та первинній профспілковій організації співробітників та студентів ЗВО «ПДУ».

Завідувач кафедри фізичного виховання
Микола КУЖЕЛЬ