ВИХОВНА ГОДИНА "ПІДГОТОВКА ДО СВЯТКУВАННЯ ВЕЛИКОДНЯ (ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ)"

«Великдень має бути символом надії, оновлення та нового життя» Жанін ді Джованні Українці зберегли свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. «Великдень» ‒ головне свято у календарі православних християн. До нього ставляться з особливим трепетом і готуються заздалегідь. З метою поглиблення знань про свято Великодня, народні традиції, атрибутику, виховання молоді, в пріоритеті, духовної досконалості, моральної, художньо-естетичної культури ‒ 11 квітня 2023 року викладачі факультету агротехнологій і природокористування, кафедр садівництва і виноградарства; екології і загальнобіологічних дисциплін провели відкриту виховну годину: "Підготовка до святкування Великодня (традиції святкування)". Здобувачі отримали багато цікавої інформації про символізм та значення свята для різних регіонів України, чим особливий тиждень перед Великоднем та займалися творчою роботою. Присутнім було повідано багато легенд про появу звичаю фарбувати яйця, про те, які техніки розпису існують в наш час. Усі на заході мали можливість зрозуміти, чому начебто звичайна робота по підготовці до розпису писанок у наших предків перетворювалась на урочисте дійство, що вимагало дотримання особливих умов. Значна увага виступаючих була приділена техніці розпису яєць: виготовлених без використання воску та за допомогою воскової техніки (власне писанки), які попередньо були освоєні на майстер-класах в ЗВО «ПДУ». Група здобувачів готувалися до плетіння пасхальних віночків, які естетично оформляли до тематики заходу. Кожен виріб, виготовлений власноруч, має душу, жоден верстат чи робот не відтворить такого. Пасхальна символіка: традиційні віночки; фігурки великодніх іграшок; декоративні яйця; що створені власноруч, будуть передані в музей «Хліба». Викладачі разом зі здобувачами в цікавий пізнавальний спосіб за допомогою онлайн-тестування закріпили свої вже набуті знання з традиційної підготовки та святкування Великодня. Проведення дозвілля у вільний від навчального процесу час, розширив кругозір молоді в спілкуванні, розвитку та самовдосконаленні через цікаві та корисні події, отримавши при цьому, заряд бадьорості. Минають часи, спливають десятиліття й віки, а українські традиції й обряди, такі як Великдень, переходять від покоління до покоління. Їх бережуть, тому що наш народ шанує свою віру та поважає традиції.

Відповідальна за виховну роботу факультету, асистент кафедри «садівництва і виноградарства»,
доктор філософії з агрономії, ПАДАЛКО Тетяна Олександрівна