Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє

У Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» на факультеті агротехнологій і природокористування викладачами кафедри садівництва і виноградарства, разом із здобувачами вищої освіти, проведено Всеукраїнську студентську наукову конференцію: «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє».

Здобувачі вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» та 203 «Садівництво та виноградарство» презентували цілий ряд доповідей: Василь Гаврищук «Чорнобильська катастрофа. Тоді і зараз», Марина Голуб «Чорнобильська катастрофа», Надія Муляр «Вплив Чорнобиля на Україну», Дмитра Корчинського «Чорнобиль та його наслідки», Андрій Федоров «Проєкт «Укриття», як елемент захисту від подальшого радіаційного забруднення».

Учасники конференції відзначили 26 квітня як одну із найстрашніших за своїми наслідками дату, коли у 1986 році сталася техногенно-екологічна катастрофа, що відізвалася численними проблемами у багатьох країнах світу, де за числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце.

24 лютого 2022 року, російські загарбники спробували повторити страшні події 37 річної давності, увійшовши на територію Чорнобильської атомної електростанції. Міжнародна спільнота такі дії охарактеризувала як акт ядерного тероризму. 31 березня 2022 року, окупанти покинули заражену територію, викравши дев'яносто вісім комп'ютерів, 344 машин, 1500 дозиметрів радіації, практично всі засоби пожежогасіння та програмне забезпечення.

Величезна атомна станція в Чорнобилі більше не виробляє електроенергію але пам'ять про катастрофу навіки закарбувалася в свідомості багатьох поколінь.

Матеріали підготувала кандидат с.-г. наук,
доцент кафедри садівництва і виноградарства
Тетяна КОЗІНА