Гостьова лекція – активний метод навчання нового рівня освіти для здобувачів вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»

06 квітня 2023 року кафедрою садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» 1 курсу було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Оформлення результатів робіт із землеустрою в електронному вигляді» з директором фірми  ФОП «Артнаєв П.М.» - Петром АРТНАЄВИМ.

Зі вступним словом до учасників зустрічі звернувся професор, завідувач кафедри садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою Руслан М’ЯЛКОВСЬКИЙ, який відмітив, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників.

У ході лекції Петро АРТНАЄВ розповів здобувачам вищої освіти про історію створення власної фірми та динаміку її розвитку, про  діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування у цих сферах та його масштабування в Україні, проблеми та негативні чинники, що впливають на його розвиток. Лекція включала наступні питання: структура обмінного файлу та особливості його формування; документи для формування обмінного файлу; комплексні типи  обмінного файлу, структура; використання  інформаційних технологій для цілей державного кадастрового обліку земель.

Спікер під час лекції акцентував увагу здобувачів вищої освіти на топ навичок, на які звертають увагу працедавці при пошуку працівників, розповів про особливості кар’єрного зростання з власного досвіду.

Впродовж виступу лектора доцент Тетяна КУШНІРУК звернула увагу студентів на практичних аспектах тих теоретичних проблем,  які вивчаються у розрізі таких дисциплін як «Автоматизація ДЗК», «Державний земельний кадастр».

Особливу зацікавленість здобувачів вищої освіти викликала історія успіху доповідача щодо масштабування у сфері геодезії та землеустрою. Позитивним моментом лекції було саме дискусійне обговорення проблематики. Студенти активно ставили запитання й отримували вичерпні відповіді.

Лекція-дискусія відбулася в творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність обраної професії.

Завідувач кафедри садово-паркового господарства,
геодезії і землеустрою