Успішне завершення викладачами кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування курсу Prometheus: AI101 «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів»

 

 

Протягом останніх двох тижнів завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування Алла ЧИКУРКОВА та доценти кафедри Наталія ПОКОТИЛЬСЬКА і Елла ДОБРОВОЛЬСЬКА взяли участь у  дуже важливому у роботі науковців і викладачів підвищенні кваліфікації Prometheus: AI101 «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів», започаткованому Громадською організацією «Прометеус» за участі Керівниці Центру забезпечення якості освіти НаУКМА Ольги Бершадської, Координаторки проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» Яни ЧАПАЙЛО та інших науково-педагогічних працівників провідних закладів вищої освіти, а також членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України.

Курс розроблений відповідно до сучасної освітньої політики, стратегії реформування освіти в Україні та Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133). 

Мета курсу - надати освітянам необхідний інструментарій для впровадження підходів до планування освітнього процесу, які допоможуть розвивати та зміцнювати культуру академічної доброчесності, а також дати розуміння, як можна розвивати культуру академічної доброчесності, попри предмет та напрям викладання. Курс надає можливість подивитися на дисципліни через призму академічної доброчесності та пропонує теоретичні основи й практичні інструменти, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності. Програма підвищення кваліфікації передбачає відео-лекції, практичні завдання, онлайн-тренажер та матеріали для самостійного опрацювання.

Тематичні напрями підвищення кваліфікації передбачали опрацювання  таких тем:

  1. Концепція академічної доброчесності у вищій освіті.
  2. Методика викладання: сприяння академічній доброчесності.
  3. Дизайн освітніх програм та курсів з фокусом на академічну доброчесність.
  4. Основи академічного письма та доброчесності.
  5. Дизайн системи оцінювання для підвищення академічної доброчесності.
  6. Наукове керівництво та розвиток культури академічної доброчесності.

Викладачі кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування проходили підвищення кваліфікації тривалістю 60 годин (2 кредита) і здобули загальні і спеціальні компетентності та необхідний інструментарій для впровадження підходів до планування освітнього процесу, які допоможуть розвивати та зміцнювати культуру академічної доброчесності.

По завершенні підсумкового тестування викладачі отримали сертифікати.

Отримані знання будуть використані ними в освітньо-науковій діяльності кафедри і університету.

 

Інформацію підготувала

завідувач кафедри менеджменту,

публічного управління та адміністрування

Алла ЧИКУРКОВА

Certificate_1_page-0001 Certificate_2_page-0001 Certificate_3_page-0001