15 вересня 2022 року за ініціативи ректора Університету Володимира ІВАНИШИН і безпосередньої підтримки відділу виховної роботи та соціально-культурного розвитку (директор Ольга ПРОКОПОВА), головним інспектором ГУ ДСНС України майором служби ЦЗ Сергієм ГАЙДУКОВИМ були проведені спеціальні заняття з цивільного захисту для всіх учасників освітнього процесу. Тема заняття «Дії учасників освітнього процесу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога» та виникненні пожежі». Сергій ГАЙДУКОВ брав участь в наданні допомоги та порятунку населення міста Лиман на сході України й на власні очі бачив всі жахіття та наслідки бомбардувань і повітряних обстрілів. Також в занятті взяв участь учасник бойових дій, викладач кафедри військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. ОГІЄНКА полковник Михайло НЕРОБА, який запросив на навчання на військову кафедру бажаючих здобувачів освіти по програмі підготовки офіцерів запасу. Коли заняття вже добігало кінця, як по замовленню, прозвучав сигнал справжньої повітряної тривоги, під час якого учасники освітнього процесу мали змогу практично примінити знання, отримані під час заняття.

23 вересня 2022 року о 11год.00хв. відповідно до наказу ректора ЗВО «ПДУ» від 08.09.2022р. № 139 в головному корпусі буде проводитись спеціальне об’єктове тренування з цивільного захисту за участю фахівців пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України, центру медицини катастроф та центру розмінування. Під час тренування будуть практично відпрацьовуватись питання дій учасників освітнього процесу в разі умовного повітряного ракетного удару, пожежі та виявлення вибухонебезпечних предметів».

Директорка центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку