Чорнобиль: між минулим і майбутнім

На жаль, в Україні нікому не потрібно пояснювати значення цього скорочення – ЧАЕС. 26 квітня 1986 р. поділив Новітню історію України на два періоди: до і після Чорнобиля.

Цього дня згадуємо найбільшу техногенну аварію в історії людства та тих Героїв, які своє життя і здоров’я віддали за життя людей. Тих людей, лише від контакту, з якими при наданні допомоги в кінці квітня 1986 р. лікарі отримували жахливі радіаційні ураження та опіки.

Першими взяли на себе удар звичайні пожежники, яких підняли по тривозі для гасіння пожежі на 4-му енергоблоці станції. Вони просто гасили пожежу і не знали, що це найбільша техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа в історії людства. Вони не знали, що забруднення навколо реактора у багато разів потужніше за забруднення внаслідок американської атаки на Хіросіму і Нагасакі…

Про це згадували під час круглого столу, який відбувся в ЗВО «ПДУ» 26 квітня 2022 р. і був організований колективом наукової бібліотеки разом з Центром виховної роботи і соціально-культурного розвитку університету.

У кожного з нас «свій Чорнобиль», свої спогади про аварію і пов’язані з нею події. Про це зауважила проректор з навчальної, науково-інноваційної і міжнародної діяльності Оксана БЯЛКОВСЬКА, яка відкрила роботу «круглого столу».

Серед виступаючих - Артур МИХАЙЛИК, який розповів про Чорнобильську АЕС у 2018 р. Валерій НЕСТЕРЕНКО зупинився на історії будівництва та роботи станції. В обговоренні взяли участь Микола ПОПОВИЧ, Діана КІРІКА, Олександр КАДЕНЮК, Оксана ЛЯСКА та інші.

Валентина РУДИК представила до уваги присутніх тематичну книжкову виставку, підготовлену до заходу.

Так сталося, що зараз проблема радіаційної безпеки в нашій країні стоїть надзвичайно гостро, оскільки збройна агресія росії проти України породжує нові виклики, в тому числі і щодо Чорнобильської станції, яка протягом 37 днів була окупована російськими військами. Втім, маємо надію, ця проблема також буде вирішена і Перемога буде за нами!

Слава Україні!

1. P. s. Більше дізнатися про аварію на ЧАЕС та її ліквідаторів можна за такими посиланнями:

Артур МИХАЙЛИК -

директор наукової бібліотеки.