Співпраця з проєктом UNIgreen-UA, що дає можливість співробітникам і здобувачам освіти нашого університету продовжувати міжнародну співпрацю із партнерами альянсу Європейського університету – The Green European University (UNIgreen).
Відповідно до підписаної угоди між ЗВО «Подільський державний університет» і SGGW (Республіка Польща), продовжуються навчальні візити програми, в рамках яких відбувся візит «WP 6 Knowledge, Transfer, Society & Ecology», де приймаючою стороною виступав Аграрний Університет міста Пловдів, Болгарія на період з 18 вересня по 23 вересня 2023 року.
Учасники програми від ЗВО «Подільський державний університет» : професор кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів - Юлія ВОЛОЩУК та доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин факультету агротехнологій і природокористування - Василь ВАХНЯК, разом з іншими учасниками програми мали можливість ознайомитися із особливостями навчальної та наукової роботи в Аграрному університеті м. Пловдів. Даний університет має сучасні лекційні аудиторії, комп'ютерні кімнати, спортивні зали та ігрові майданчики, басейн, кафетерій, бібліотеку тощо. Він забезпечує підготовку за трьома академічними ступенями : бакалавр, магістр і доктор філософії. Наразі в університеті навчається близько 2000 студентів, що здобувають аграрні та економічні спеціальності. Також в університеті працюють дослідницькі центри у сфері молочного скотарства та агрономії.
Дослідницька політика Аграрного університету м. Пловдів передбачає підтримку та співпрацю в реалізації дослідницьких програм і проєктів, спрямованих на посилення болгарського сільського господарства, туризму та інтеграції країни в європейський економічний простір.
Навчальний візит для нашої делегації почався з приємного запрошення на відкриття навчального року в Академії музичних і танцювальних мистецтв м. Пловдів, який відбувався в Античному театрі. Далі візит продовжився зустріччю із ректоркою Аграрного Університету, професором Христиною Янчевою, яка розповіла про проведення наукових досліджень в їх університеті та можливостями подальшої співпраці із ЗВО «Подільський державний університет».
Проректор університету, професор Владислав Попов та керівник міжнародного центру в рамках програми UNIgreen-UA Доніка Дімітрова, детально презентували освітню програму UNIgreen-UA з огляду на інтенсивний пошук можливостей для співпраці з Україною. Згодом учасники визначали цілі навчального візиту – окреслення можливостей та загроз у спільній реалізації освітніх та дослідницьких проєктів.
Атанас Севов, декан агрономічного факультету, доцент Сава Табаков, декан факультету садівництва і виноградарства, доцент Дімо Атанасов, декан економічного факультету провели для учасників з України цікавий семінар на тему : Дослідження бізнес-освіти, співпраці з виробниками стосовно трансферу знань і впровадження досліджень в виробництво.
Проф. Тоня Георгієва презентувала Центр інноваційних освітніх технологій університету, а доцент Ані Карова – Центр безперервної освіти, де всі бажаючі можуть продовжувати освіту на різноманітних курсах з питань агрономії, маркетингу, управління проєктами, економічних питань тощо.
Светлана Демітрова з університету м. Софії представила Національний пункт EURAXSES – Innovation Talent Platform, що дозволяє дізнайтися, як почати роботу і подати заявку на фінансування в Європі та проєкт ERA4Ukraine – Європейський дослідницький простір, який підтримує дослідження науковців України.
Дізнатись про новітні методи проведення досліджень мали змогу відвідавши PlantaSYST – Центр системної біології та біотехнологій рослин, де науковці з усього світу мають змогу продовжувати власні наукові дослідження, проводити тести та випробування на найсучаснішому обладнанні. Дізнатись про особливості вирощування плодових культур в Болгарії учасники мали змогу відвідавши Agricultural living lab – дослідне господарство університету, яке вирощує понад 50 сортів винограду і має власне виробництво вина.
Під час зустрічей із керівництвом та науковцями Аграрного Університету м. Пловдів, було визначено пріоритетні напрями міжнародної співпраці щодо мобільності викладачів та здобувачів освіти, домовились про підписання меморандуму про співпрацю на майбутнє.
Приємною несподіванкою стала тепла і щемлива зустріч з українською діаспорою міста Пловдів та нашими громадянами, які були змушені виїхати і оселитися в цьому місті через війну. Учасники візиту відвідали осередок «Втори дом», який було надано мерією міста і відновлений та ремонтований силами наших людей. Активні учасники спільноти підтримують людей з дітьми, людей поважного віку, людей з інвалідністю. Організовують для них допомогу, дозвілля, створили і наповнюють бібліотеку українською мовою.
Хочеться подякувати всім організаторам таких навчальних візитів, які дають змогу розширити міжнародну співпрацю, надихнутися на подальшу наукову роботу, налагодити спільну наукову і навчальну діяльність в такий важкий і важливий для України час.
Інформацію підготували професор Юлія Волощук та доцент Василь Вахняк