Міжуніверситетський науковий семінар «Міждисциплінарність і профорієнтованість  сучасної освіти»

Напередодні Дня науки науково-педагогічні працівники Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» (кафедра іноземних мов) та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (кафедра германських мов і зарубіжної літератури) на базі ЗВО «ПДУ» та відповідно кафедральних планів наукових заходів провели спільний науковий семінар присвячений міждисциплінарності сучасного освітнього процесу.

2023-05-10__150447

Міждисциплінарність – це науково-педагогічна новація, що породжує здатність побачити, розпізнати, сприйняти те, що є недоступним в межах окремо взятої науки (дисципліни) з її специфічним, вузькоорієнтованим об’єктом, предметом і методами дослідження, а відтак потребує детального теоретичного вивчення і обговорення практичного застосування.

Отже, метою проведення заходу було ознайомлення з новітніми технологіями, методиками у викладанні обов’язкових та вибіркових дисциплін сучасного ЗВО, а саме англійської мови, із застосуванням міждисциплінарних підходів та з оглядом на профорієнтованість сучасної освіти (на основі українських та закордонних стажувань та підвищень кваліфікації НПП обох університетів) й обговорення спільних проблем та викликів у викладанні іноземних мов як профільного, так і непрофільного закладу вищої освіти.

Так, НПП ЗВО «ПДУ» наочно продемонстрували переваги міждисциплінарного підходу, який полягає в об'єднанні біологічного, хімічного, географічного, економічного, а також й дослідницького підходів до вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням, використання різних форм і методів, що сприяють формуванню в здобувачів вищої освіти професійних компетентностей зокрема в умовах віртуального освітнього середовища за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій навчання.

У свою чергу НПП КПНУ ім.Івана Огієнка зосередили увагу на психологічних та педагогічних аспектах викладання лінгвальних дисциплін у мовному ЗВО та підкреслили значимість як міждисциплінарних підходів, так і організації системи зовнішніх зв'язків, і профорієнтованості як вищої, так і середньої школи, які надзвичайно важливі для успішного здійснення освітньої діяльності.

Загалом семінар виявився дуже змістовним і корисним для усіх учасників наукового заходу. За результатами семінару планується публікація спільних наукових статей.

Інформацію підготувала
Ірина ГУМЕНЮК