Це не просто формальна данина пам’яті

З метою відновлення Української історичної школи, ліквідованої у 30- х роках ХХст, , визнання Голодомору 1932-1933рр., масового штучного голоду 1921-1923рр., 1946-1947рр., збереження національної пам’яті, надання правдивої історичної оцінки злочинам тоталітаризму та перегляді «радянської термінології», у 2019 році Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду,  громадські організації України, за підтримки Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Служби безпеки України, наукових установ, університетів, меценатів розпочали  проект : «Боротьба за свідомість».

Це не просто формальна данина пам’яті, це  – великий внесок у відновлення історичної правди, вклад у світову безпеку; це про ідентичність, про права людини, які ми захищаємо….

Вказана діяльність опирається на Резолюцію  (1481) Парламентської асамблеї Ради Європи: «Необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів» від 25 січня 2006 року, Законів України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» (1991 р.), «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» (2006 р.)

В рамках проекту в 2019-2023рр. до сотні університетів України, ліцеїв, наукових та публічних бібліотек, державних наукових установ безоплатно передано понад 25 тис. книг для використання у науковій, дослідницькій та просвітницькій роботі. Фонди Наукової бібліотеки також  поповнилися  виданнями, доступними для усіх користувачів книгозбірні – істориків, дослідників, краєзнавців, студентів, аспірантів:

«Геноцид української нації 1932-1933/2022: свідчення»  - доктора історичних наук, голови Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців Олесі Стасюк (2023 р.);

«Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо : матеріали міжнародного форуму» (2021 р.);

«Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань» (упорядники О. Петришин, М. Герасименко, О. Стасюк (2022 р.);

Монографія Стасюк Олесі « Становлення, формування, діяльність тоталітарної інституції уповноважених в УСРР в роки Голодомору-геноциду» (2021р.);

Заслуговують уваги  книги Богдана Сергійчук та  Володимира Сергійчука  «На межі двох світів. Українсько-турецькі відносини в середині ХVI – на початку ХХI ст.» (2011р.);

За підтримки Фундації Голодомору-геноциду та Міжнародного культурного центру «Сяйво» представлено видання  Сергійчука Володимира «Соборна пам’ять України. Календар-альманах. 2023.» (2022 р.),

«Український Крим» (2016 р.),  де із залученням великого документального матеріалу розповідається про спільну історичну долю Криму й України,

«Що дала Україна світові» (2015 р.);

«Симон Петлюра і єврейство» (2006 р.);

У книзі відомого громадського діяча Аскольда Лозинського, присвяченій матері автора, «Моє бачення» (2015 р.) – відгуки на гарячі події від Революції гідності і в наступні роки.

Інформацію підготувала Майя Дурицька,
бібліотекар наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ».