Книги в дарунок

Нещодавно бібліотека університету поповнилась цікавими сучасними виданнями гуманітарного напрямку. 29 назв книг були передані в дарунок від Національного музею Голодомору-геноциду (м. Київ).

Багато книг присвячено історії України, зокрема трагічним подіям Голодомору.  Серед них – один з перших навчальних посібників для вчителів «Голодомор 1932 – 1933 років – геноцид української нації», виданий 1921 р. і написаний авторським колективом, серед якого сучасні українські історики Д. Білий, В. Василенко, С. Маркова, Р. Подкур та ін. Науковцям, насамперед історикам і юристам, прислужить упорядкований О. Петришним, М. Герасименком та О. Стасюком збірник матеріалів судового розслідування кримінальної справи, порушеної 2009 р. Службою безпеки України за фактом вчинення Геноциду в Україні у 1932 – 1933 роках за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 422 (геноцид) Кримінального кодексу України. Під час розслідування справи та її розгляду Апеляційним судом м. Києва було встановлено намір тоталітарного режиму знищити частину української нації як такої.

Сучасними і актуальними є подаровані книги літературознавчого спрямування. Це, зокрема, двотомне видання Миколи Ільницького «На перехрестях віку», яке містить літературно-критичні та історико-літературні статті. Передмови, портрети, рецензії, які охоплюють понад сорок років його творчої діяльності. У книзі окреслено характер творчої індивідуальності багатьох материкових та діаспорних українських письменників. Відзначимо також збірку літературознавчих розвідок Ігоря Качуровського «Променисті сильвети», де автор з властивою йому неупередженістю пише про майстрів українського слова – як загальновизнаних, так і тих, чия творчість донедавна залишалась у тіні. Вперше видані 2002 р. у Мюнхені, «Променисті сильвети» через чотири роки принесли Ігореві Качуровському Шевченківську премію.

Не залишать байдужим самого вибагливого читача також інші книги, ознайомитись з якими можна на спеціальній виставці у відділі бібліографії наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ».

Від імені ректора університету, професора Володимира Іванишин, всього колективу нашого освітнього закладу висловлюємо щиру подяку Національному музею Голодомору-геноциду за дарунок.

Директор наукової бібліотеки
Артур Михайлик