Урочисте вручення сертифікатів про закінчення соціально-освітнього курсу за проєктом «Норвегія-Україна»

09 червня в актовій залі Подільського державного аграрно-технічного університету відбулися урочистості з нагоди вручення сертифікатів про закінчення курсів професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців збройних сил України, ветеранів силових структур – учасників бойових дій  та членів їхніх сімей за проєктом «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

Нагадаємо, що проєкт «Норвегія-Україна» був започаткований у 2003 році у місті Севастополі. Його метою стало ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.  Проєкт розроблений спільно Nord університетом та Міжнародним фондом соціальної адаптації з урахуванням рекомендацій швейцарської консалтингової компанії (Женевський центр демократичного контролю за збройними силами). Основна особливість полягає в тому, що, поряд з наданням допомоги в професійній і соціальній адаптації військовослужбовцям, ветеранам війни та членам їхніх сімей і сімей загиблих, створюється державна система адаптації в Україні.

З моменту реалізації, в проєкті було задіяно понад 39 українських міст та понад 20 вищих навчальних закладів нашої держави, а також  - університет королівства Норвегія «НОРД».

З осені 2020 році Подільський державний аграрно-технічний університет долучився до реалізації проєкту «Норвегія – Україна».

Сьогодні підводилися підсумки вже другого, весняного, семестру слухачів  курсів напрямку підготовки «Аграрний менеджмент» за міжнародним проєктом «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

Слухачами цього семестру були військові із Об`єднаного навчально-тренувального центру та ветерани поліції, які мають статус учасників бойових дій, а також члени їх сімей.

З вітальним словом до слухачів, партнерів та викладачів курсів від імені ректора Університету звернулася проректор,  доктор економічних наук, професор Ірина Ясинецька. Ірина Анатоліївна привітала слухачів із успішним завершенням курсів, побажала успішного застосування набутого досвіду та знань в подальшому житті.

Слова вдячності від усього зібрання висловлено відповідальним виконавцям проєкту з норвезької сторони  - «НОРД» університету та виконавцям проєкту в Україні - «Міжнародному фонду соціальної адаптації».  Саме завдяки «Міжнародному фонду соціальної адаптації» тисячі військовослужбовців України і, в тому числі, вже більше шести десятків кам`янчан, отримали шанс впевнено почати нове життя та легше інтегруватися в державну систему.

Приємно було чути сьогодні слова президента міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» Володимира Рубцова, який висловив надію на продовження співпраці із ПДАТУ в рамках проєкту.

Варто зазначити, що проблемних питань, які доводиться вирішувати військовослужбовцям та учасникам АТО/ООС в мирному житті, виникає чимало і самотужки їх вирішити іноді надзвичайно складно. У людей, які протягом тривалого часу були відірвані від звичайного буденного життя, виникають абсолютно нові питання та потреби. Громадянське суспільство в цьому випадку має бути готовим допомогти, створити умови для адаптації.

Яскравим прикладом готовності громадянського суспільства активізуватися задля вирішення спільних завдань  є співпраця, в рамках проєкту,  нашого університету  із громадською організацією «Кам'янець-Подільського об'єднання товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка» (голова – Славко Полятинчук).

Невід'ємною складовою проєкту «Норвегія-Україна» є наукова база університету та, безумовно, досвід, професіоналізм викладачів, що передавали знання і навики слухачам курсу з напрямку «Аграрний менеджмент». Щирі вітання із завершенням навчального курсу почули випускники від директора Навчально-наукового центру перепідготовки і підвищення кваліфікації, кандидата технічних наук, доцента Павла Федірка.

Під час навчання на курсах в університеті учасники проєкту отримали теоретичну підготовку від кращих науково-педагогічних працівників Подільського державного аграрно-технічного університету, мали психологічну та юридичну підтримку кваліфікованих фахівців, були залучені до практичних занять на базі кращих сільськогосподарських підприємств області, центру зайнятості, органів державного земельного кадастру тощо.

Слухачі – випускники курсів щиро дякували усім, хто працював над успішною реалізацією проєкту.

34 слухачі курсів весняного семестру військових сьогодні отримали

Сертифікати від міністерств закордонних справ та оборони Норвегії; Сертифікати від університету  Nord, Королівство Норвегія і Подільського державного аграрно-технічного університету і сертифікати про перепідготовку від Подільського державного аграрно-технічного університету.

Ще раз вітаємо слухачів курсів із успішним завершення навчання!

Усім бажаємо втілення задумів та реалізації бізнес-планів!

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку