Заняття на підприємстві

 З метою закріплення вивченого матеріалу з дисципліни «Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів» здобувачами вищої освіти 1 курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» за освітньо-професійною програмою «Автомобільний транспорт» 07 червня 2023 року науково-педагогічними працівниками кафедри технічного сервісу і загальнотехнічних дисциплін (завідувач кафедри Василь ДУГАНЕЦЬ та асистентка Руслана СЕМЕНИШЕНА) було організоване виїзне практичне заняття на території виробничої бази ФОП Стецюк М.Д.  м. Кам’янець-Подільський.

Зустріч із ФОП Стецюк Михайло Дмитрович розпочалася дискусією зі здобувачами вищої освіти на основі ключових понять і термінів, що пов'язані з матеріалознавством та технологією конструкційних матеріалів. Мета проведення підсумкового практичного заняття – закріпити вивчений матеріал, принципи та важливі аспекти, які були розглянуті під час проведення лекційних та практичних занять, визначити їх застосування та переваги в практичній діяльності. Здобувачі ознайомились з послідовністю проведення технічного обслуговування автомобілів МАN: заміна мастил та фільтрів; перевірка всіх систем автомобіля, а саме системи змащування, охолодження, керування, гальмування; паливної та пневматичної системи, а також діагностика та обслуговування електробладнання. Необхідною складовою успішного проведення технічного обслуговування автомобілів МАN є також наявність професійного обладнання, спеціальних інструментів та кваліфікованих майстрів, які мають знання та досвід роботи з цими автомобілями. Під час зустрічі Стецюк Михайло Дмитрович наводив приклади про реальні випадки зі своєї практики та складнощі, з якими він стикався, а також про шляхи їх вирішення в напрямку технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів. Михайло Дмитрович надав змістовну інформацію про функції Укртрансбезпеки, що спрямовані на забезпечення безпеки руху на транспорті, підвищення свідомості водіїв та учасників дорожнього руху, запобігання пригодам та зменшення їх наслідків. Під час зустрічі майбутні фахівці отримали глибоке розуміння вимог ринку щодо технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, інформацію про нові технології та інновації, які застосовуються на даний час.

Щира подяка Михайлу Дмитровичу Стецюку за надані поради стосовно роботи в галузі технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, які будуть надзвичайно корисні у майбутній професійній діяльності здобувачів Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

 

Інформацію підготувала асистентка кафедри ТС і ЗТД

Руслана СЕМЕНИШЕНА