НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ СУЧАСНОЇ СЕЛЕКЦІЇ

16 травня 2023 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Вавіловець» на тему: «Новітні технології сучасної селекції».

Здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 курсу спеціальності 201 «Агрономія» та викладачами кафедри рослинництва, селекції та насінництва Рітою КЛИМИШЕНОЮ та Іриною ШЕЙКО були розглянуті актуальні питання із селекції основних польових культур, що вирощуються в Україні та за кордоном, а саме: зернові, зернобобові, круп’яні, технічні, олійні, бульбоплоди. Щодо кожної культури висвітлено відомості про її походження і досягнення, завдання та напрями селекції, а також який вихідний матеріал використовується для створення нових сортів. Під час своєї доповіді здобувачі звернули увагу і на методи селекції, методику і техніку селекційного процесу.

Інформацію підготували:

кандидат с.-г. наук, доцент, асистент кафедри рослинництва,

селекції та насінництва Ріта КЛИМИШЕНА

та асистент кафедри Ірина ШЕЙКО