Всесвітній день збереження психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров'я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року, і входить в структуру міжнародних днів ООН. Ініціатором його запровадження виступила Всесвітня федерація психічного здоров'я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Основні завдання цієї міжнародної організації – профілактика психічних і емоційних розладів, лікування і турбота про людей з подібними розладами і пропаганда психічного здоров'я.

За визначенням ВООЗ, психічне здоров'я не є просто відсутністю психічного розладу. Це стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, впоратися із життєвими стресами, продуктивно та плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти. Інакше кажучи, психічно здоровою є людина, яка не має симптомів та синдромів психічного розладу, соціально адаптована та отримує задоволення від життя.

«Тіло не хворіє окремо і незалежно від душі»

Сократ

Центр виховної роботи і соціально-культурного розвитку разом з  кафедрою права, професійної та соціально-гуманітарної освіти запрошують студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів та всіх бажаючих до участі в заходах, присвячених до Всесвітнього дня психічного здоров'я, які проходитимуть з 11 до 13 жовтня 2021 року.

Мета заходу: розширити уявлення про основні принципи та методи формування психічного здоров'я людини; сформувати практичні вміння самозбереження та самозміцнення психічного здоров'я

Упродовж днів психічного здоров'я планується виставка психологічної літератури «Доторкнись до світу психології», залучення учасників освітнього процесу до психологічного каравану «Комплімент дня», онлайн-тестування, спрямованого на вивчення психологічного комфорту в педагогічному середовищі, а також низка заходів для студентів щодо збереження спокою та підтримки психічного здоров'я у мінливому світі.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ

11.10.21 – Інженерно-технічний факультет, Факультет ветеринарної медицини і технологій у тваринництві (Нові площі, ауд.10)

Час 11.10  – Інтерактивна лекція на тему: «Психологічне здоров'я особистості у сучасному світі» (аспірант Голіней В.)

Час 11.10– Тренінг на тему: «Формула психологічного благополуччя: як подолати стрес у сучасних умовах» (к.психол.н. , доцент Ляска О.П.)

12.10.21 – Інститут бізнесі і фінансів, Навчально-науковий інститут енергетики (корпус 3, ауд.18)

Час 11.10., ауд. – Інтерактивна лекція на тему: «Психічне здоров'я та харчування: сучасний стан проблеми» (к.психол.н. , доцент Ляска О.П.)

Час 12.45 Ауд. 240 – Тренінг на тему: «Техніки та прийоми ефективної психічної саморегуляції» (к.психол.н. , доцент Ляска О.П.)

13.10.21– Факультет агротехнологій і природокористування (головний корпус, ауд.20)

Час 11.10, ауд.– Інтерактивна лекція з елементами тренінгових форм роботи «Психічне здоров'я особистості: методи підтримки, збереження та зміцнення» (к.психол.н. , доцент Ляска О.П.)

Час 11.10,  – Круглий стіл на тему: «Божевільні, які змінили світ» (к.пед.н., доцент Прокопова О.П.)