Відбулося засідання Наглядової ради університету

23 червня 2021 року пройшло перше засідання Наглядової ради Подільського державного аграрно-технічного університету нової каденції, яку сформовано відповідно до Наказу МОН України.

Зустріч розпочалася з вітання від  ректора університету, професора Володимира Васильовича ІВАНИШИН до членів ради і присутніх, ознайомлення із Наказом Міністерства і представлення кожного члена Наглядової ради.

Голова Наглядової ради університету, Герой України, голова Наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром» Тернопільської області, депутат Тернопільської обласної ради Петро Іванович ГАДЗ привітав раду з початком роботи і наголосив, що тісна співпраця Наглядової ради і колективу університету є запорукою успіху в розвитку закладу вищої освіти.

Відповідно до порядку денного, першим питанням було внесення змін до Положення про Наглядову раду Подільського державного аграрно-технічного університету. Із доповіддю виступив юрисконсульт університету МАЛЬЧЕНКО Дмитро Костянтинович. Було наголошено на основних нормах Положення, зачитано зміни, які вносяться у зв`язку зі зміною законодавства України. Членам ради доведено мету їхньої діяльності, права і обов`язки.

З результатами діяльності університету за останні п`ять років доповів ректор Володимир Васильович ІВАНИШИН, окресливши підсумки за основними напрямками діяльності університету у звітний період: кадровій політиці, навчальній, науковій, міжнародній, виховній роботі, фінансово-господарській діяльності. За підсумками звіту було наголошено, що університет досяг відчутних успіхів. Проте, ще чимало необхідно зробити, аби Подільський державний аграрно-технічний університет залишався в когорті кращих закладів вищої освіти України.

«Сьогодні ми активно адаптуємося, удосконалюємо освітньо-науковий процес, йдемо в ногу з сучасними вимогами, постійно шукаємо взаємовигідні зв'язки із агробізнесом, виробничниками. На меті - створення системи залучення викладачів до роботи в агрохолдингах, агроформуваннях, передових підприємствах, запровадження дуальної освіти, що дасть нам можливість не відставати від флагманів вищої освіти», - наголосив ректор університету.

Петро Іванович ГАДЗ подякував за доповідь і зауважив, що сьогодні весь світ активно розвивається, вдосконалюється, особливо в напрямку цифрових технологій  і діджиталізації. Тому йти в ногу з часом – це правильна стратегія. На прикладі ТОВ «Бучачагрохлібпром», ГАДЗ П.І. розповів про сучасні реалії ведення сільського господарства в Україні. «Головна запорука успіху вашої справи – це повна легалізація бізнесу, використання нових технологій, техніки, устаткування. Сьогодні не потрібно боятися змін, інвестувати у свою справу, а особливо – у аграрну сферу. Адже розвиток будь якого підприємства – це водночас розвиток місцевих громад, покращення інфраструктури, наповнення бюджету. І держава радо підтримує таких трударів. Головне – віра в Україну, її розвиток і покращення майбутнього», - зазначив Петро Іванович.

З вітальним словом виступив член Наглядової ради, голова Громадської ради Подільського державного аграрно-технічного університету, заслужений працівник освіти України, ректор 1983-2002 рр. САМОКИШ Михайло Іванович: «Мені дуже приємно бачити такий нестримний розвиток рідного мені університету. І в цьому запорука усього колективу! Тому бажаю Вам не збавляти темпу і прямувати до нових здобутків».

Заступник голови Наглядової ради, голова Сокирянської міської територіальної громади Чернівецької області КОЗАК Василь Васильович також привітав усіх присутніх і наголосив, що члени Ради готові усіма способами долучатися до покращення діяльності університету. «Вважаю, що запорука успіху університету – це провадження підготовки фахівців для сільського господарства: агрономів, агроінженерів, ветеринарів, технологів… Саме вони є сьогодні у попиті на ринку праці, адже Україна по праву вважається однією з світових лідерів аграрного сектору економіки».

Член наглядової ради, керівник ДП «Обрій» Городенківського ТзОВ "Шляхбудіндустрія" Коломийського району Івано-Франківської області, депутат Городенківської міської ради територіальної громади БОДНАРЧУК Василь Дмитрович подякував за запрошення долучитися команди університету і зауважив, що попри наявний успіх, шлях до розвитку є складним і побажав плідної роботи усьому колективу.

На завершення, Володимир Васильович ІВАНИШИН, подякувавши членам Ради за участь в засіданні, наголосив, що кожен з них є видатним діячем у своїй галузі. «Я впевнений, що за такого потужного складу Наглядової ради наш університет тільки розвиватиметься».

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку