Студентський профспілковий актив Подільського державного університету долучився до відзначення National Fitness Day.

Знакова європейська подія - День здоров’я та фітнесу  National Fitness Day в Україні вперше відзначалася 28 вересня 2020 року. У цей день професіонали і любителі фітнесу допомагають всім бажаючим привнести фізичні вправи в щоденне життя і кинути виклик самим собі. Природно, що головною метою Дня фітнесу є популяризація здорового і активного способу життя.

Захід проводився за ініціативи Профспілкового комітету співробітників та студентів, активістів студпарламенту та керівниці університетського Клубу фітнесу, викладачки кафедри фізичних дисциплін, Тетяни КОМАРОВОЇ.

На сьогоднішній день, фітнес можна сміливо вважати одним з найпопулярніших видів спортивних занять. Правда, на відміну від спорту, метою фітнесу є не досягнення спортивних рекордів, а бажання вести здоровий спосіб життя.

Саме слово фітнес походить від англійського прикметника «fit», що означає - «той, хто знаходиться в хорошій формі, здоровий». Насправді, це поняття включає в себе не тільки заняття фізичними вправами. Фітнес - це і режим дня, що включає відновлення після занять, відпочинок, і правильне харчування, тобто повністю здоровий спосіб життя.

В цей день, давайте перерахуємо основні цілі заняття фітнесом:

 • збільшення і зміцнення м'язової маси;
 • схуднення, і як наслідок - струнка, красива фігура;
 • зміцнення здоров'я, в тому числі оздоровлення серцево-судинної системи і суглобів;
 • поліпшення загального самопочуття, а також витривалості організму.

Сьогодні існують різні види фітнесу, такі, як: аеробіка, аквааеробіка, шейпінг, фітнес-танці та просто танці, фітбол, тренажерні зали, стретчинг (гімнастика, пілатес, дихальні гімнастики бодіфлекс і цигун). Окремо стоїть йога, вона може бути, як просто стретчингом, так і повноцінним аеробним або навіть анаеробним навантаженням. Вибір напрямку залежить від мети, якої ви хочете досягти за допомогою фітнесу.

До речі, хто не в курсі, стретчинг - це комплекс вправ, який направлений на підвищення гнучкості тіла. Саме слово «stretching» в перекладі з англійської мови означає «витягати». Саме це і відбувається з усіма групами м'язів, коли ви займаєтеся по даній системі. Стретчинг є одним з найбільш безпечних видів фітнесу. Він показаний як дорослим, так і дітям з раннього віку.

Безумовно, що фітнес здійснює позитивний вплив на здоров'я дитини, а саме, це:

 • зміцнення серцево-судинної і дихальної системи;
 • поліпшення настрою і комунікативних навичок;
 • підвищення толерантності до стресів і відмінна можливість завести нових друзів;
 • формування правильної постави і поліпшення координації;
 • розвиток гнучкості і зняття скутості;
 • підвищення показників сили і витривалості;
 • попередження таких хвороб, як ожиріння, плоскостопість і т.д.

Приєднуйтесь і ви до святкування Міжнародного дня фітнесу! Станьте однодумцями у справі популяризації активного та здорового способу життя. Адже Ви згодні, що рух - це життя? Сподіваємося, що безумовно! Зі святом і гарного спортивного дня!

 

Інформацію підготувала

голова первинної профспілкової

 організації співробітників і студентів ЗВО «ПДУ»
Світлана ЛІЩУК