З Днем хіміка!

Щорічно, в останню неділю травня святкується День хіміка. В Україні День хіміка встановлено відповідно до Указу Президента України від 7 травня 1994 року № 219/94 і відзначається щорічно, також в останню неділю травня. В 2023 році День хіміка припадає на 28 травня. Хімія займає важливе місце у житті людей. Її відкриттями користується не лише промисловість, а й кожна сім’я. Ліки, косметика, побутові засоби, більшість харчових добавок та речі першої необхідності отримані за допомогою хімії. Багато важливих для людства відкриттів відбулися завдяки хімікам випадково: 1. Американець Чарльз Гудьїр відкрив рецепт виготовлення гуми, завдяки якому став засновником великої корпорації з виготовлення шин. Помилково на плиті він нагрів каучук з сіркою, таким чином відкривши вулканізацію. 2. Завдяки поганому знанню іноземної мови був винайдений замінник цукру – сукралоза. Профессор Леслі Х’ю попрохав студента випробувати речовину. Хлопець, що погано володів англійською мовою, вирішив, що його прохають спробувати сукралозу на смак. В результаті він визначив, що речовина солодка. 3. Протиударне скло для автівок було винайдено також випадково. Хімік із Франції Едуард Бенедиктус впустив на підлогу скляну колбу з нітроцелюлозою, але вона не розбилася. Це і стало основою для розробки тришарового скла.

Тому всіх причетних до цієї науки-чарівниці щиро вітаємо з Днем хіміка! Нехай всі з’єднання в житті, хімічні чи людські, будуть міцними і не піддаються розпаду. Нехай ніколи не окислюється душа, нехай легко проходять реакції обміну любові і щастя в серці.

Колектив кафедри хімії