Оцінка стану перезимівлі озимої пшениці

10 лютого комісією у складі директора НДЦ «Поділля» Чапая В.О, доцента кафедри екології карантину і захисту рослин Григор'єва В.М., асистента кафедри рослинництва Степанченка В.М. було проведено оцінку стану перезимівлі пшениці озимої площею 39 га.

За результатами оцінки зроблено оперативний моніторинг за фітосанітарним станом посівів, попередньо проведено знищення гризунів на посівах культури.

У загальному посіви пшениці у задовільному  стані, незважаючи на малу кількість опадів в осінній період, культура добре зійшла й розкущилась. Відбір монолітів пшениці з подальшим їх пророщуванням у лабораторних умовах підтвердив високу життєздатність рослин на даний період.

Комісія відмітила необхідність подальшого фітосанітарного моніторингу стану посівів пшениці озимої. Занепокоєння викликає можливість подальшого розмноження гризунів через аномально теплу зиму. Також слід чекати значного ураження рослини борошнистою росою, адже хвороба може розвиватись і в зимовий період за теперішніх погодних умовах.

Окрім цього комісією відмічено недостатню кількість опадів в осінньо-зимовий період, що може негативно вплинути на ріст рослин пшениці. Тому зроблено висновок про закриття вологи з підживленням рослин мінеральними добривами.

Директор НДЦ «Поділля» ПДАТУ
Чапай В.О.