Участь у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA171 з метою викладання в Університеті прикладних наук в Тарнові (Республіка Польща)

Науково-педагогічні працівники українських закладів вищої освіти мають можливість брати участь у програмах академічної мобільності, що дозволяє їм не лише підвищувати кваліфікацію, а й зміцнювати науково-освітні зв'язки між Україною та іншими країнами. Однією з таких програм є академічна мобільність викладачів, яка дозволяє здійснювати викладання в іноземних закладах освіти. Програми академічної мобільності є одним із способів, як українські викладачі можуть не лише поділитися своїми знаннями та досвідом, але й ознайомитися з передовими методиками навчання, новими науковими досягненнями та міжнародними стандартами вищої освіти.
У період з 25 листопада до 29 листопада 2024 року доктор філософії, асистент кафедри іноземних мов Анастасія Поліщук брала участь у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA171 “Staff Mobility” з метою викладання на гуманітарному факультеті, кафедрі англійської філології в Університеті прикладних наук в Тарнові (Республіка Польща). За час перебування в польському університеті мала нагоду познайомитися та поспілкуватися із деканом гуманітарного факультету та керівником відділу міжнародного співробітництва dr Anna Stefanowicz-Kocoł, координатором Erasmus+ Barbara Derżypolska та старшим викладачем кафедри англійської філології mgr Marcin Głodzik.
За час перебування в університеті було проведено лекції для здобувачів першого та третього року навчання. Також мала змогу обмінятися досвідом з польськими колегами, відвідати заняття викладачів та взяти участь в English Speaking Club, що сприяло не тільки професійному розвитку, а й розвитку українсько-польських наукових зв'язків.
Програми академічної мобільності стали важливим елементом міжнародної співпраці в галузі освіти. Вони дають можливість українським викладачам бути частиною глобального науково-освітнього процесу, вивчати новітні методи викладання та брати участь у розробці спільних освітніх проєктів. Участь у таких програмах дозволяє не тільки підвищити рівень компетентності у сфері своєї діяльності, але й налагодити важливі контакти на міжнародному рівні, що є ключовим фактором для розвитку наукової та освітньої сфери.

Начальник відділу міжнародного співробітництва, практики та академічної мобільності
Анастасія ПОЛІЩУК