23 лютого 2021 року Magna Charta Observatory провела веб-семінар з використанням платформи Zoom на тему «Access and Equity: What we have learnt from the pandemic and what should we be doing about it?», де Подільський державний аграрно-технічний університет взяв участь. Вебінар був присвячений обговоренню перспектив розвитку освіти в умовах пандемії COVID-19.

Covid-19 порушив роботу університетів по всьому світу. Університети докладали зусиль для того, щоб підтримувати студентів та персонал у наданні освітніх послуг. У новій "Великій Хартії 2020" зазначається, що: "університети визнають, що люди та громади, часто внаслідок несправедливих обставин, зазнають труднощів у доступі до вищої освіти", тому шукаються шляхи для виправлення даних перешкод.

Обговорення було присвячене проблемам з якими зіштовхуються студенти та науковий і науково-педагогічний персонал під час Covid-19 і як університети навчилися виживати в умовах пандемії. З тим же, за таких обставин вдосконалюються навички та готовність викладачів до роботи в онлайн режимі, вміння працювати дистанційно за будь-яких умов; наявність та доступ до технологій, в тому числі зі сторони студентів.

Недоліками такого навчання під час пандемії є ризик роботи в Інтернеті для академічного та адміністративного персоналу – відключення від мережі, технічні проблеми тощо. Вказано також на величезні соціально-економічні диспропорції в країнах та нерівності в освіті, що посилюється через нерівний доступ до технологій та готовність до них.

Спікерами були Грем Атертон, директор Національної Мережі Освітніх Можливостей (NEON) та Глобальний Організатор WAHED; Джуліан Ледесма, Виконавчий Директор Центрів Рівності та Досконалості в Освіті, UC Berkeley, США; Н. В. Варгезе, Віце-канцлер Національного Інституту Планування та Управління Освітою (NIEPA), Індія; Марсело Кнобель, Член Ради Управління Magna Charta Observatory та Ректор Університету Кампінас (Unicamp), Бразилія. Модератор: Наренд Байджнатх, Член Ради Управління Magna Charta Observatory.

Начальник відділу
міжнародних зв'язків ПДАТУ