Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ, формувати наше світосприйняття. Адже колись було сказано: «На початку було Слово». Саме мова, як відомо, формує нашу свідомість. І саме слова мають значення, оскільки здатні зшивати спільноту.
Напередодні свята Дня української писемності та мови, 22 жовтня, Максимець Оксана Миколаївна провела лекцію-тренінг «Унормоване мовлення як передумова успішної та ефективної комунікації». Слухачами стали здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».
Студенти пригадали історію виникнення цього свята, мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Для кращого сприйняття бесіда була проілюстрована прикладами калькування в українській мові, цікавими, колоритними словами, якими можна здивувати друзів.
Йшлося і про сучасну українську мову. Яка ж вона сьогодні? Адже, не може не тривожити, що українці вживають у своєму мовленні досить багато запозичених слів, рясніє наша солов’їна і словами-покручами. Мовний білінгвізм стає нормою у спілкуванні. Хіба це нормально? Пригадали слова Дмитра Павличка: «Ти не молися мовою чужою, бо, на колінах стоячи, умреш».
На завершення Оксана Миколаївна наголосила на тому, що доля нашої мови залежить лише від нас. Від того, як буде бриніти слово в нашій душі, як воно буде жити в ній. Маємо нарешті зрозуміти, що живемо на величній землі – Україна, і на ній має квітнути рідна мова – українська. Адже досить довгим і тернистим був шлях Українського Слова.
Оксана Максимець,
завідувачка кафедри української мови