УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ПРОЄКТУ «CHEPro: INCREASING THE EFFICIENCY OF LANDFILL POWER STATION BY INTEGRATED CO2, HEAT AND ELECTRICITY PRODUCTION»

УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ПРОЄКТУ

«CHEPro: INCREASING THE EFFICIENCY OF LANDFILL POWER STATION BY INTEGRATED CO2, HEAT AND ELECTRICITY PRODUCTION»

 

27 травня 2024 р. у Молодіжному центрі Кам’янця-Подільського відбулась презентація міжнародного проєкту за підтримки британської компанії «International Development» у співпраці з Посольством Великої Британії в Києві «CHEPro: Increasing the efficiency of landfill power station by integrated CO2, Heat and Electricity Production» («Підвищення ефективності біогазової електростанції шляхом комплексного виробництва вуглекислого газу, тепла та електроенергії»), який спрямований на подолання наслідків атак росії на енергетичний сектор України шляхом збільшення об’ємів виробництва електроенергії на біогазових електростанціях полігонів твердих побутових відходів через вилучення вуглекислого газу, використовуючи оригінальний аміновий абсорбент та за рахунок утилізації тепла двигуна, що мінімізує енергетичні витрати. Проєкт реалізовують Інститут газу НАН України разом з британською компанією TIWAKIKI Сonsulting limited та українською компанією ТОВ «Міжнародний центр газових технологій».

На запрошення організаторів заходу участь у презентації взяли міський голова Михайло ПОСІТКО, радник губернатора  Хмельницької обласної військової адміністрації Олександр ШЕМЧУК, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Олександр ПОХИЛКО,  представники Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор Оксана БЯЛКОВСЬКА, декан факультету енергетики та інформаційних технологій, кандидат технічних наук, професор Людмила МИХАЙЛОВА,  кандидат технічних наук, доцент Віктор ДУБІК та ін.

Координатор проєкту директор Інституту газу НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук Геннадій ЖУК зазначив, що метою СНЕРrо є збільшення обсягів виробленої електроенергії для жителів України та критичної інфраструктури заради зменшення ризиків відключень за рахунок розподіленої генерації. Під час презентації спікери ознайомили учасників з основними завданнями проєкту. Геннадій ЖУК поінформував, що зібрані дані дадуть змогу оцінити попит на енергію в Кам’янці-Подільському і передбачити вимоги ринку. З цією метою актуальним бачиться проведення оцінки енергетичного ресурсу полігону для визначення доцільності впровадження системи CHEPro. У підсумку Геннадій ЖУК наголосив, що вивчення соціальних та інституційних аспектів проєкту, заходів пожежної безпеки та доступності можна розцінювати як важливу підтримку проєкту.

Учасники зустрічі висловилися за необхідність представлення результатів дослідження проєкту на наукових семінарах, у фахових публікаціях тощо.

 

Декан факультету енергетики та інформаційних

технологій, кандидат технічних наук,

професор                                                               Людмила МИХАЙЛОВА