Підсумки 3-го Міжнародного круглого столу «Альтернативні джерела енергії в контексті розвитку зеленої економіки»

23 травня 2024 року у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» в рамках заходів приурочених до дня Науки вже традиційно поводився Міжнародний круглий стіл «Альтернативні джерела енергії в контексті розвитку зеленої економіки».

Тематика даного заходу є надзвичайно актуальною в наш час, що підтверджує активність його учасників. Керівництво університету завжди прихильно ставиться до подібних наукових ініціатив, то ж ректор, професор Володимир ІВАНИШИН, ще на загальних урочистостях до дня Науки оголосив про даний захід. А відкрила це наукове дійство вступним словом проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності професор Оксана БЯЛКОВСКА, яка наголосила, що в наш непростий час наука має стати на обороні майбутнього України і побажала всім плідної роботи під час круглого столу та плідної співпраці. Висловилась про важливість енергетики в житті будь-якої держави і побажала шукати наукових перспектив саме тут і декан факультету енергетики та інформаційних технологій Людмила МИХАЙЛОВА.

  Загалом згідно програми своїми напрацюваннями і ідеями ділились 12 доповідачів з України та Польщі. Нещодавно в ЗВО «Подільський державний університет» було проведено демонстраційний пуск калориметра, що розширило можливості і надало завершеності вивченню властивостей твердих палив, чим вже понад п’ять років займаються в навчально-науковій лабораторії «DAK GPS». То ж основний акцент тематики цьогорічного круглого столу було зроблено на енергетичних дослідженнях твердих палив.

Про здобутки нашого закладу освіти в сфері модернізації калориметра і проведенні досліджень на ньому поділились завідувач вищеназваної лабораторії Сергій ЄРМАКОВ та старший лаборант кафедри хімії Олександр КОРЖЕНІВСЬКИЙ, які представили шлях по відновленню ізопериболічного калориметра, його удосконаленню та перших випробуваннях, які дали обнадійливі результати.

   На прохання організаторів в цьому напрямку поділився досвідом роботи подібної лабораторії з вивчення твердих палив Краківського сільськогосподарського університету ім.Х.Колонтая професор Марчін ЄВ’ЯЖ який провів інтерактивну екскурсію і розповів як такі дослідження провадяться в Європі, зокрема в їх лабораторії. Насамкінець професор позитивно оцінив ту роботу яка проводиться у нас і дав оптимістичну оцінку точності наших досліджень.

  У продовження теми калориметрії виступила доцент кафедри екології і загальнобіологічних дисциплін Зоя ПУСТОВА, яка кілька років назад працювала в цій краківській лабораторії. Вона поділилась досвідом і результатами своєї роботи.

Дуже цінними ідеями і результатами власних досліджень щодо забезпечення якісних результатів в виробництві пелет з біомаси поділився керівник лабораторії якості твердих палив Краківського сільськогосподарського університету ім.Х.Колонтая, професор Кшиштоф МУДРИК, Його експресія відчувалась навіть через монітор і тому ті інноваційні наукові прийоми по покращенню якості твердих палив, які пропонував професор. викликали надзвичайну зацікавленість.

Про наслідки спалювання твердих палив і збільшення вмісту шкідливих речовин у повітрі розповіла завідувач кафедри хімії Тетяна КРАЧАН. Вона не лише висвітлила хімічну складову наслідків спалювання, а й дала оцінку стану справ з забрудненнями в регіонах України.

Своїм досвідом у напрямку постулатів міжнародної європейської програми «Green Deal» поділився професор Тарас ГУЦОЛ, що представляє Поліський національний університет. Він наголосив що ідеї «Green Deal» наразі сильно недооцінені і рух в цьому напрямку відкриває широкі перспективи не лише для науки, а й для світового співтовариства загалом.

Ще однією новинкою в ЗВО «Подільський державний університет» стало встановлення панелей сонячних батарей на факультеті енергетики та інформаційних технологій. То ж цикл доповідей, що стосувався використання енергії Сонця був також надзвичайно актуальним. Так, завідувач кафедри енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту Олег ТКАЧ, ввів усіх в курс переваг, які надає сонячна енергетика, показав шляхи реалізації та розповів про досвід впровадження сонячних панелей у ЗВО «Подільський державний університет». Продовжив дану тему доцент кафедри менеджменту , публічного управління та адміністрування Олег КУЧЕР який представив власні напрацювання в сфері економічного управління розвитком сонячної енергетики у домогосподарствах України, та асистент кафедри енергетики та електротехнічних систем в АПК Олег ГОРБОВИЙ, який підняв питання доцільності систем вуличного освітлення на базі відновлювальних джерел енергії.

Насамкінець оцінкою стану і перспектив розвитку біоенергетики в Україні та світі поділився доцент кафедри енергетики та електротехнічних систем в АПК Андрій ПЕЧЕНЮК. А декан факультету енергетики та інформаційних технологій Людмила МИХАЙЛОВА, високо оцінивши кожного доповідача під час круглого столу, виразила надії на продовження поступального руху в цьому напрямку та побажала учасникам нових звершень.

 

Завідувач навчально-наукової лабораторії  «DAKGPS»

Сергій ЄРМАКОВ