Поповнення бібліотеки

Нещодавно книгарня ПДАТУ отримала в дарунок декілька нових книг, які, думається, прислужать широкому колу читачів.

Українські вчені Олександр Гуржій і Тарас Чухліб присвятили свою книгу провідній темі української історії ранньомодерного часу – козацтву. Розраховане на широке коло читачів видання присвячене видатним українським державним і військовим діячам від ХV до початку ХІХ ст., а також козацькій ментальності, побуту, бойовому мистецтву, атрибутиці, ролі жінки в «лицарському» середовищі тощо.

Не менш цікавим для істориків і краєзнавців є дві книги нашого земляка, подолянина Войціха Кузьмінського. Видання висвітлюють такі важкі для українців 20 – 30-ті рр. ХХ ст. Безпосередній свідок тих подій, Войціх Кузьмінський, щиро та емоційно описує трагічні для Радянської України колективізацію, Голодомор, політичні репресії. Бранець ГУЛАГу, він особисто зазнав тяжких наслідків панування комуністичного тоталітаризму. Разом з тим, у книзі представлено великий масив інформації щодо порушених проблем, опрацьований автором у фондах Державного архіву Хмельницької області (ДАХмО), що робить її цікавою для науковців.

Решта отриманих книг – підручники.  Серед них є давні («Свинарство», 1946 р. і  російськомовний «Передовой опыт овцеводства», 1940 р.) і сучасні.

Дякуємо шановним Тетяні Приліпко та Тарасу Гуцолу за гідне поповнення нашої книгарні!

Директор наукової бібліотеки
Артур Михайлик