Бібліотека ПДАТУ для українських добровольців

14 березня в Україні відзначають День Українського Добровольця. Це свято напряму стосується усіх нас, адже саме добровольці першими стали на захист нашої країни від російської військової агресії 2014 р.

Одна частина з них стала боронити власну країну від окупантів зі зброєю в руках, а інша, завдяки своїй невтомній праці та зусиллям, зробила можливим цей захист. Тисячі волонтерів та небайдужих патріотів в скрутний період після Майдану допомагали забезпечувати національні збройні сили усім необхідним: від взуття та амуніції до хліба та консервацій, переданих простими українцями для своїх Героїв на фронті.

У важкому герці з «братським народом» ми не одні. Практично всі розвинені країни світу допомагають Україні в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Серед них і Норвегія, яка також в різних формах підтримує нашу країну. Приємно відзначити, що така співпраця здійснюється на базі ПДАТУ, де організовано спеціальні курси для перепідготовки  звільнених у запас військовослужбовців ЗСУ, ветеранів поліції, воїнів АТО і членів їх сімей за проектом «Норвегія - Україна» Міжнародного фонду соціальної адаптації на території Хмельницької області (керівник – Павло Федірко).

На підтримку гарної справи працівниками наукової бібліотеки для слухачів курсів організовано книжкову виставку «Література Норвегії», представлену творами класиків норвезької і світової літератури, які містяться в її фондах: Генріком Ібсоном, Юнасом Льє, Б'єрнстьєрне  Б'єрнсоном, Кнутом Гамсуном (нобелівським лауреатом. 1920 р.) та іншими прозаїками і поетами.

Творча спадщина названих митців, поряд з іншими книгами норвезьких авторів, широко представлена в відділі художньої книги нашої книгозбірні, отже запрошуємо до нас за книгами.

Директор наукової бібліотеки ПДАТУ
Артур Михайлик