Поїздка за досвідом

Слухачі курсів «Норвегія – Україна» професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (нагадаємо, що це учасники бойових дій, ветерани силових структур), заповнюючи анкети на початку занять, одним із очікувань від курсів визначили: отримати практичні поради по ефективному використанню земельних ділянок, які вони отримали на пільгових умовах.

Саме з цією метою 28 березня 2021 року ГО «Просвіта», яка є партнером Подільського державного університету в реалізації проєкту, була організована пізнавальна поїздка в с. Кульчиївці до садиби сім'ї Онищуків.

Господарі садиби показали на власному прикладі як невелика ділянка землі при дбайливому ставленні і вміло організованій роботі може приносити прибуток і задоволення. Онищук Олександр і Світлана провели для слухачів курсів екскурсію садибою: виноградники з різними сортами винограду, ожина, ліщина, полуниця, яблуні, фундук. Хлопці отримали відповіді на багато запитань, що їх цікавили, почули про особливості догляду за виноградом, полуницею.

Цікавим є те, що господарі налагодили не тільки вирощування винограду, а й переробку його. Тепер вони можуть запрошувати на дегустацію вина власного виробництва туристів, гостей садиби.

Сподіваємося, що пагони виноградної лози, які подарували гостям Світлана та Олександр,  незабаром принесуть нашим слухачам перший урожай і стануть початком власних виноградників!

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку
Альона Кузема