Круглий стіл «Світовий ринок капіталу: проблеми інтеграції, ризики та вигоди»

12 листопада 2020 року викладачі кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності прийняли участь у круглому столі в онлайн форматі на тему «Світовий ринок капіталу: проблеми інтеграції, ризики та вигоди», організований кафедрою міжнародної економіки Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, модератором якого була професор Охріменко О.О.

Учасники круглого столу змогли не лише ознайомитися з думками провідних фахівців, а й задати хвилюючі їх питання та вступити в дискусії.

Питання обговорення стосувалися інтеграції країни у міжнародний ринок капіталу; механізмів залучення інвестицій; міжнародних фінансових центрів; міжнародних фінансових інститутів; фондового ринку України. Учасники дізналися про міжнародні особливості, різні моделі інвестиційних і фінансових інститутів та інструментів. Зокрема, одним з найважливіших питань, що стосуються ЗВО є фінансування їх діяльності, про це йшла мова у доповіді «Програми та ініціативи ЄС з досліджень та інновацій».

Серед запрошених до виступів гостей були Олексій Сухоруков, директор з розвитку бізнесу АТ «Українська біржа»; Олександр Деркач, приватний інвестор, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно», приватної клініки «Оберіг», компанії «Молочний Альянс»; Антон Усов, старший радник із зовнішніх зв'язків Європейського банку розвитку та реконструкції; Віталій Чернюк, Керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору директорату науки та інновацій МОН України.

До обговорення актуальних питань долучилися і д.е.н., професор Волощук К.Б. та д.е.н., доцент Корженівська Н.Л.

Загалом участь у даному заході прийняли 83 учасники з різних закладів вищої освіти України.

27 жовтня 2020 року викладачами кафедри обліку і оподаткування факультету фінансів, підприємництва та обліку Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Белей Світланою, Колосінською Мар'яною, спільно з викладачами Подільського державного аграрно-технічного університету Корженівською Наталією, викладачем Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана Лопух Ксенією та викладачем Державного вищого навчального закладу «Чернівецький транспортний коледж» Злотник Світланою організовано та проведено Всеукраїнський міжвузівський студентський круглий стіл в он-лайн форматі на тему: «Проблеми розвитку економіки, обумовлені пандемією коронавірусу COVID-19». У роботі круглого столу прийняли участь студенти 1- 5 курсів.

Завідувач кафедри економіки,
підприємництва, торгівлі та біржової діяльності
д.е.н., професор К.Б. Волощук