"Університет, як основа формування молодої наукової еліти України"

Круглий стіл  на тему:

"Університет, як основа формування молодої наукової еліти України"

Університети відіграють ключову роль у вихованні та підготовці нового покоління науковців, які згодом рухатимуть науку вперед та слугують осередками наукового розвитку, де проводяться дослідження та готуються майбутні науковці.

16.05.2024 р. згідно з планом проведення наукових та науково-технічних заходів ЗВО «ПДУ» відбулося засідання круглого столу на тему : "Університет, як основа формування молодої наукової еліти України" для здобувачів вищої освіти  інженерно-технічного факультету. Організували круглий стіл доценти кафедри технічного сервісу і загально-технічних дисциплін : Руслана СЕМЕНИШЕНА та Олександр ОЛЕНЮК. Також у  заході взяли участь голова  Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів   і  молодих вчених ЗВО «ПДУ»  Юлія ГОРЮК та начальник відділу міжнародних зв’язків Анастасія ПОЛІЩУК. Учасникам надана інформація щодо підтримки  молодих науковців, також відзначено важливість державних та приватних грантових програм, стипендій та інших форм підтримки, які сприяють розвитку наукового потенціалу молоді -  доповідь та презентація доктора ветеренарних наук, доцента Юлії ГОРЮК «SCIENTIFIC AND EDUCATIONAL HUB «YOUTH SPACE». Цікавою та змістовною була доповідь доктора філософії Анастасії ПОЛІЩУК : «International activity of the university» щодо міжнародної діяльності університету: Participation of employees and applicants for higher education in international programs and projects - ERASMUS + KA107, KA171 - UNIgreen - UNESCO - NAWA - VISEGRAD FUND,  Participation of students and scientific and pedagogical workers in international conferences, seminars, webinars, exhibitions,а також  результати міжнародної співпраці з метою обміну досвідом та залучення іноземних інвестицій у наукову сферу.

 Студенти інженерно-технічного факультету – активні учасники всеукраїнських конкурсів наукових робіт, студентських олімпіад, де постійно засвідчують високий навчально-методичний та науковий рівень підготовки фахівців, отримуючи перемоги та призові місця. Учасники поділилися своїми історіями про те, як займалися науково-дослідною роботою.  Голова СНТ ІТФ Олександр ОЛЕНЮК представив досягнення переможця 1-го етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за спеціальністю 208 «Агроінженерія» - Богдана КОПЧУКА(3 стн курс), який поділився своїми враженнями та здобутками. Олександр БОРЩОВЕЦЬКИЙ, студент 1-го курсу спеціальності  208 «Агроінженерія» проінформував про підготовку та участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови (результат-III призове місце). Руслана СЕМЕНИШЕНА - відповідальна з виховної і організаційної роботи ІТФ презентувала напрацювання студенського  активу, а результатами та наробітками поділився голова Студенського самоврядування  ІТФ – Олександр НАГИБАСЬ. Організатори висловили подяку всім учасникам за активну участь та внесок у обговорення актуальних питань. Було наголошено на важливості подальших зустрічей для розвитку науки та освіти в Україні.

 

Інформацію підготували

Руслана СЕМЕНИШЕНА, Олександр ОЛЕНЮК