СТУДЕНТСЬКИЙ  НАУКОВИЙ  ГУРТОК «ОБЛАДНАННЯ  ТА  ТЕХНОЛОГІЇ ЗВАРЮВАЛЬНИХ РОБІТ»

Наукова діяльність є невіддільною частиною життя академічної спільноти. Тому, здобувачі вищої освіти інженерно-технічного факультету ЗВО «ПДУ» залучені до наукової роботи через мережу наукових гуртків з самого початку навчання. Викладачі – керівники гуртків сприяють розвитку в здобувачів освіти важливих навичок наукової роботи, зокрема вміння планувати дослідження та аналізувати отримані результати, виступати з доповідями на конференціях, писати тези, статті тощо.

18 листопада 2024 р. на кафедрі технічного сервісу і загальнотехнічних дисциплін відбулось планове засідання студентського  наукового  гуртка «Обладнання та технології зварювальних робіт» під керівництвом канд. техн. наук, доцента Павла ФЕДІРКА і техніків кафедри ТС і ЗТД, зварювальників 4 розряду Миколи КУРОВСЬКОГО і Валентина ВИШНЕВСЬКОГО.

У процесі роботи гуртка здобувачі вищої освіти спеціальності «Агроінженерія» вивчають техніко-економічну характеристику основних способів зварювання плавленням, заходи з підвищення їх продуктивності, області раціонального використання; специфіку визначення режиму зварювання та підбору зварювальних матеріалів і устаткування; способи  одержання якісних зварних з’єднань з різних конструкційних матеріалів; чинні стандарти щодо зварювання плавленням.

Як підсумок, гуртківці отримують навички з розробки технології зварювання плавленням найпоширеніших конструкційних матеріалів.

За час існування гуртка здобувачі освіти познайомились із багатьма цікавими людьми й відвідали багато різних заходів та екскурсій, серед яких: ТОВ "БОСАЛ МАНУФАКТУРИНГ УКРАЇНА", ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КВІН-МАЙСТЕР", ФОП «Стецюк Михайло Дмитрович», BOSH Service та ін.

Попереду ще багато різних екскурсій та цікавих зустрічей. У цьому гуртківцям допомагають випускники кафедри ТС і ЗТД минулих років, які запрошують на підприємства та фірми, де вони працюють. Таким чином гуртківці мають можливість зарекомендувати себе, як фахівцями та отримати запрошення на працевлаштування після закінчення навчання.

Отже, організація навчально-дослідної роботи здобувачів освіти є важливим чинником підвищення ефективної професійної підготовки майбутнього фахівця у закладі вищої освіти передусім тому, що передбачає індивідуалізацію навчання, дає змогу реалізовувати особистісно-орієнтоване навчання, розширює обсяг знань, умінь та навичок, сприяє формуванню активності, ініціативи, розвиває творче мислення, спонукає до самостійних пошуків.

 

Керівник наукового студентського гуртка

«Обладнання та технології зварювальних робіт»                        Павло ФЕДІРКО