15 травня 2025 року на кафедрі садівництва і виноградарства відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Виноградар» на тему: «Фенологічні спостереження на винограднику в контексті погодно-кліматичних умов сьогодення».
Мета роботи гуртка спрямована на виявлення та залучення молоді до наукової діяльності, поглиблене вивчення здобувачами відповідної галузі наук, набуття навичок науково-дослідної роботи та застосування отриманих знань в практичній діяльності на винограднику.
Під час реалізації поставлених завдань гуртківці були залучені до участі в наукових конференціях, екскурсії та проведенні круглого столу з виноградарями та виноробами.
Наразі спеціалізовані виноградно-виноробні підприємства Поділля, які мають власну сировинну базу, переробні потужності та випускають готову до споживання продукцію, є одними з найуспішніших. З урахуванням цього робота гуртка орієнтована на співпрацю з виробничниками та навчання через практичний досвід. Агрометеорологічні фактори умов успішного вирощування винограду, перебувають у центрі уваги через різкі зміни клімату. Рослини феногруп раннього початку вегетації внаслідок аномально теплих зимових місяців почали вегетацію зі значним випередженням, водночас різкі зниження середньодобових температур, часті весняні приморозки спричинили затримку початку вегетації винограду. Таким чином, правильне застосування агротехнічних прийомів на винограднику сприятиме формуванню винограду та планування майбутнього урожаю до стійких умов зміни клімату.
Керівник наукового гуртка кафедри садівництва і виноградарства Падалко Тетяна Олександрівна розповіла здобувачам вищої освіти про новітні тенденції та виробничну сферу в галузі виноградарства, а також відзначила роль молоді в розширенні загального і професійного світогляду студентства старших курсів поєднувати навчання з фаховою трудовою діяльністю.
Гуртківці мали можливість у сприятливій, комфортній атмосфері поспостерігати за розвитком винограду та поспілкуватися в контексті потенціалу молодого покоління на створення основи для їх майбутньої наукової та професійної кар’єри агронома-виноградаря.
Інформацію підготувала керівник наукового гуртка,
доктор філософії з агрономії, доцент
асистент кафедри садівництва і виноградарства,
Тетяна ПАДАЛКО