Засідання робочих груп із проведення моніторингу освітніх програм спеціальності Н3 «Садово-паркове господарство» та G18 «Геодезія та землеустрій» першого та другого рівнів вищої освіти

20 березня 2025 року відбулося засідання робочих груп з моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм спеціальності Н3 «Садово-паркове господарство» та G18 «Геодезія та землеустрій» першого та другого рівнів вищої освіти.

У зустрічі взяли участь гаранти, науково-педагогічні працівники, роботодавці (стейкхолдери): директор НПП «Подільські Товтри» Руслан ЯКУБАШ, директор ПП фірма «Земля» Людмила ГОЛЮК, Директор ТзОВ «ДЖАФАР» Петро АРТНАЄВ, директор КП «Кам’янецький парк» Станіслав СТОЦЬКИЙ та здобувачі вищої освіти. Вони спільно обговорили вдосконалення змісту навчальних дисциплін, відповідність освітніх компонентів сучасним вимогам ринку праці та впровадження новітніх технологій у сфері геодезії та землеустрою та садово-паркового господарства.

Засідання відкрив завідувач кафедри садово-паркового господарства, геодезії та землеустрою доктор сільськогосподарських наук, професор Руслан М’ЯЛКОВСЬКИЙ, який підкреслив важливість оновлення освітніх програм відповідно до актуальних викликів сьогодення. Окрему увагу було приділено інтеграції практичного навчання, налагодженню співпраці з підприємствами та впровадженню сучасних інформаційних технологій у навчальний процес.

Гаранти висловили свої пропозиції щодо необхідних компетенцій випускників, зокрема підкреслили значення практичного досвіду, навичок роботи з інноваційними технологіями та формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів. Рекомендували продовжувати організовувати он-лайн гостьові лекції для здобувачів вищої освіти із залученням відповідних фахівців з метою поглиблення співпраці і запозичення передових практик господарюючих суб’єктів у навчальний процес.

У результаті обговорення та конструктивної дискусії учасники засідання ухвалили низку рішень щодо змін до ОПП, які будуть враховані під час її вдосконалення та оновлення навчальних планів підготовки фахівців за відповідною освітньою програмою.

Такі зустрічі є важливим кроком у забезпеченні якості освіти та підготовці конкурентоспроможних фахівців, здатних успішно працювати у сфері геодезії та землеустрою та садово-паркового господарства, реагуючи на сучасні виклики сталого розвитку.

 

Інформацію підготував колектив кафедри садово-паркового господарства, геодезії та землеустрою