«ВЕСНЯНИЙ ДОГЛЯД ЗА БАГАТОРІЧНИМИ ПЛОДОВИМИ НАСАДЖЕННЯМИ»

ЗА ПІДСУМКАМИ СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ

«ВЕСНЯНИЙ ДОГЛЯД ЗА БАГАТОРІЧНИМИ ПЛОДОВИМИ НАСАДЖЕННЯМИ»

Практична підготовка здобувачів вищої освіти – один із важливих видів навчальної роботи, під час якої студенти набувають виробничі навички і вчаться приймати самостійні рішення у реальних виробничих умовах.

Четвертого та п’ятого березня 2024 року на базі ТОВ «Корпорація» Колос ВС», що в селі Більче-Золоте, Борщівського району, Тернопільської області, у рамках договору про спільну діяльність, для здобувачів спеціальностей 201 «Агрономія» та 203 «Садівництво та виноградарство» факультету агротехнологій і природокористування проводився семінар-практикум на тему «Весняний догляд за багаторічними плодовими насадженнями».

Спікери заходу ‒ керівник тернопільського регіонального торговельного представництва УКРАВІТ ‒  Алєксандров Володимир ознайомив учасників з особливостями весняного захисту яблуні та груші, В’ячеслав Поліщук –  керівник садівничого напрямку компанії УКРАВІТ, продемонстрував різний садовий інструмент та висвітлив особливості його застосування. В продовження семінару, запрошені фахівці разом з деканом факультету агротехнологій і природокористування Віталієм Лапчинським та доцентом кафедри садівництва і виноградарства Віталієм Степанченко провели для студентів майстер-клас по обрізці сортів яблуні на карликовій підщепі М9 та груші на підщепі ВА29.

Протягом двох днів здобувачі набували майстерності та закріплювали свої знання по обрізці плодових за допомогою якої відбувається формування крони, регулюється ріст та навантаження дерев урожаєм, забезпечується стабільність врожаю та уникнення періодичності плодоношення.

Дякуємо УКРАВІТ за участь у семінарі, а підприємству ТОВ «Корпорація» Колос ВС» за сприяння у підготовці кадрів для аграрної галузі.

Інформацію підготував заступник декана

з навчальної роботи, кандидат с.-г. наук,

доцент Юрій ХМЕЛЯНЧИШИН