Заступник Міністра освіти і науки України відвідав ПДАТУ

18 лютого 2020 р. Подільський державний аграрно-технічний університет із робочим візитом відвідав заступник Міністра освіти і науки України Єгор Андрійович Стадний.

На зустрічі були присутні заступник Кам'янець-Подільського міського голови Вадим Анатолійович Савчук, ректор університету Володимир Васильович Іванишин, представники студентів та співробітників ПДАТУ, а головна мета приїзду – відповісти на всі запитання, які хвилюють сьогодні освітян.

У вступному слові Єгор Андрійович зазначив, що потужний конкурентноспроможний сучасний заклад вищої освіти завжди матиме здобувачів. Заступник підкреслив, що Міністерство відтепер робитиме основний акцент не на кількості студентів як на основному показнику діяльності ЗВО, а на якості навчання. Саме із цим пов'язане запровадження так званого «формульного фінансування», у якому при розрахунку бюджету для закладів вищої освіти враховуватиметься низка індикаторів і показників. У 2020 році, за його словами, 80% фінансування розраховуватиметься, виходячи з бюджету попереднього року, а от 20% – у відповідності до низки показників. Зокрема, йтиметься про контингент студентів, показник міжнародних рейтингів, у яких згадуватимуться заклади освіти, регіональний показник, кількість грошей, який університет може отримати за виконання грантових проєктів і наукових замовлень, розмір університету й показники цитованості наукових праць його викладачів.

Уже цей виступ викликав цілу низку запитань присутніх в аудиторії, на які вони отримали вичерпні та грунтовні відповіді. При цьому доповідач наголосив, що впровадження реформи буде поступовим, але неминучим, а 80%, які розраховуватимуться із врахуванням минулорічного бюджету, стане запорукою стабільності для ЗВО, адже реформа спрямована, насамперед, на їхній розвиток.

По завершенню зустрічі ректор університету Володимир Іванишин зазначив, що наш заклад освіти й надалі вдосконалюватиме свої показники освітньої, наукової та міжнародної діяльності задля досягнення нових успіхів у роботі вузу. Наостанок Володимир Васильович подякував Єгору Андрійовичу за можливість почути позицію Міністерства і презентував гостю книгу, присвячену 100-річчю з часу заснування Подільського державного аграрно-технічного університету.

Прес-центр ПДАТУ