Підпільники віддали життя за перемогу

Після нападу військ фашистської Німеччини на окупованій території розпочався партизанський рух. На Поділлі активно діяла підпільна патріотична група в селі Хропота Чемеровецького району, яка підтримувала тісний зв'язок з партизанським загоном імені Чапаєва. Партизани і підпільники знищували німецьких окупантів та їх прибічників. По доносу старости села були арештовані всі учасники підпільної організації: Березюк Григорій Корнійович, Слободян Петро Пантелеймонович, Вовчек Артем Григорович, Сінішін Захар Петрович, Стецюк Іван Євтихович, Сінішін Іван Іванович, Свідер Захар Трохимович, Грівнак Микола Семенович, Пагор Семен Іванович, Сметанюк Андрій Іванович, Грабовський Герасим Андрійович. Арештованих підпільників відвезли до Кам'янець-Подільської міської тюрми, а згодом вивезли за місто і живими кинули в глибоку криницю з якої ще довго було чути стогін і крик закатованих месників, істинних патріотів України.

На могилі партизан-підпільників стоїть пам'ятник з фотографіями героїв, які ціною свого життя наближали ПЕРЕМОГУ.

Ветерани і волонтери Подільського державного аграрно-технічного університету здобувачі вищої освіти навчально-наукового інституту енергетики Вадим Корольков, Олександр Корольков, Павло Семенюк, Ілля Шимілін Сергій Горбатюк і заступник директора ННІЕ доцент Думанський Олександр Васильович взяли шефство і постійно доглядають могилу закатованих фашистами народних месників. Саме цей зв'язок поколінь є патріотичним вихованням нинішнього покоління, майбуття України.

Голова ради ветеранів ПДАТУ,
професор А. В. Рудь