День вишиванки у ЗВО «ПДУ»

День вишиванки у ЗВО «ПДУ»

 

Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять.

Вишиванка в умовах війни в Україні — це більше, ніж просто одяг. Вона символізує національну ідентичність, стійкість і єдність українського народу. Через вишиванку українці виражають свою солідарність, залучають міжнародну підтримку і підтримують моральний дух як на фронті, так і в тилу.

За ініціативи Української федерації «Спорт заради розвитку» 16 травня 2024 року колектив Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» взяв участь в Національній руханці в вишиванках «Дякуємо ЗСУ», основною метою якої стало єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу в їх підтримці ЗСУ та незламного українського народу, підвищення рівня рухової активності.

У цей день, 16 травня 2024 року, традиційний український одяг одягли люди в 70 країнах світу.

Вишиванка стала символом стійкості та мужності українського народу. У часи війни вона служить як нагадування про національні корені, історію та традиції, які намагаються знищити агресори. Це потужний знак солідарності та спільної боротьби за незалежність і суверенітет.

Щиро дякуємо нашим ЗСУ, що маємо можливість відчувати свою ідентичність!

 

 

 

Відео руханки за посиланням https://youtu.be/kAay0XjaVxQ

 

 

Наталія УКРАЇНЕЦЬ –

в.о. директора центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку

 

Фото: Вадим КОШЕЛЕВСЬКИЙ