Кафедра енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту

Department of Energy Saving Technologies and Energy Management

Викладацький склад
Молодший обслуговуючий персонал

Контакти:
Телефон: : 067-384-14-25

Кафедра енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту була заснована рішенням Вченої Ради ПДАТУ № 1 від 29 серпня 2019 р. на базі кафедри «Енергетики та енергетичних систем а агропромисловому комплекси». Очолює кафедру доктор сільськогосподарських наук, кандидат технічних наук, доцент, Ткач Олег Васильович.

Штат викладацького складу кафедри становить 7 осіб, у тому числі 3 доцента, 4 асистента.

Основна мета кафедри – підготовка висококваліфікованих конкуренто-спроможних спеціалістів в галузі енергозбереження.

Основні завдання кафедри - підготовка фахівців за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітніх програм «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та «Енергетичний менеджмент».

Навчально-методична діяльність

Викладачами кафедри розроблені та впроваджуються у навчальний процес програми дисциплін та навчально-методичні комплекси до них. В навчальний процес активно впроваджується дистанційна форма навчання та контролю якості знань студентів за допомогою комп’ютерної системи Moodle.

На сьогоднішній день викладачами кафедри читаються такі основні дисципліни фахової підготовки:

• Використання альтернативних джерел енергії
  • Електроніка та мікросхемотехніка
  • Електрифіковані машини та обладнання агропромислового комплексу
  • Енергозбереження в агропромисловому комплексі
  • Енергозбереження та використання поновлювальних джерел енергії
  • Енергоощадні технології
  • Енергетичний менеджмент та аудит
  • Інженерна діяльність при обслуговуванні електроенергетичних систем
  • Контрольно-вимірювальні прилади з основами метрології
  • Методика наукових досліджень
  • Монтаж електрообладнання і систем керування
  • Нетрадиційні та поновлювальні джерела енергії
  • Основи електроприводу
  • Основи проектування енергетичних об’єктів у агропромисловому комплексі
  • Основи систем автоматичного проектування
  • Основи енергоощадності
  • Проектування енергетичних об’єктів сільського господарства
  • Теоретичні основи електротехніки

Оснащеність навчально-лабораторної бази

На кафедрі функціонують навчально-практичні лабораторій:

• лабораторія КВП
  • лабораторія електроніки і мікросхемотехніки
  • лабораторія монтажу систем електрообладнання
  • лабораторія енергетичного менеджменту
  • лабораторія енергоощадних технологій
  • лабораторія нетрадиційних та поновлювальних джерел енергії

Наявна кількість лабораторних стендів дозволяє проводити лабораторні заняття практичним методом. Лабораторні стенди мають оригінальні дослідні комірки, оснащені необхідними вимірювальними датчиками і приладами, а саме термопарами, термометрами опору, тепломірами, цифровими вольтметрами, амперметрами, ротаметрами, вакуумметрами та ін. Кожна лабораторна робота забезпечена методичними вказівками, затвердженими на засіданні кафедри та виданими у встановленому порядку.

Кафедра має клас для розрахункових завдань, проведення віртуальних лабораторних робіт та розрахунків дипломного проектування.

Наукова діяльність

Енергозберігаючі технології, енергоефективне виробництво, широке використання поновлюваних джерел енергії є найбільш діючим інструментом у подоланні енергозалежності та світових енергетичних та економічних криз.

Наукова діяльність кафедри зорієнтована на підвищення ефективності використання паливно-енергетичного потенціалу країни у різних сферах споживання. Напрямки діяльності:

• проведення систематичних комплексних досліджень у сфері енергозбереження, захисту навколишнього середовища;
  • розробка проектів з енергоефективності використання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) у різних галузях народного (сільського) господарства та сферах споживання;
  • розробка систем обліку, керування і контролю споживання енергоносіїв.

Виховна робота

Викладацький склад кафедри постійно співпрацює зі здобувачами вищої освіти в науковому, культурно-духовному аспектах. Виховні заходи (бесіди, кураторські години, тематичні лекції), організація і проведення традиційних свят, заснування власних традицій – далеко не повний арсенал засобів, що виступає невід'ємною складовою навчально-виховного процесу кафедри енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту.

Співробітництво

Викладачі кафедри співпрацюють із науковцями Краківського аграрного університету (Польща). Співробітники кафедра активно співпрацює з науково-педагогічними працівниками аграрних ВНЗ України: Національний університет біоресурсів і природокористування, Львівський національний аграрний університет, Вінницьким національним аграрним університетом, та науково-дослідними установами НААН: Інституту біонергетичних культур і цукрових буряків, Інститут механізації і електрифікації сільського господарства. Здобувачі вищої освіти та викладачі приймають участь у сумісних проектах в області розробки нових енергозберігаючих технологій та енергозбереження в агропромисловому комплексі. Проекти супроводжуються стажуванням студентів та викладачів у партнерських організаціях України та за її межами.

Партнери кафедри на виробництві

• Кам’янець-Подільський район електричних мереж АТ Хмельницькобленерго;
  • ТОВ Хмельницькенергозбут Кам’янець-Подільський ЦОК;
  • Кам'янець-Подільський СКП Міськліфтсвітло;
  • Комунальне підприємство «Міськтепловоденергія», м. Кам'янець-Подільський

Участь членів кафедри у міжнародних проектах та програмах

Program ERASMUS+, Staff mobility in the academic years 2019, Agreement NO 2019-1-PL01-KA 107-064836-STA-3. Own Scholarship Fund Warsaw University of Life Sciences - SGGW, Poland.