Вікторина до 100-річчя: нагородження переможців

Минулого тижня, на засіданні вченої ради університету, відбулося нагородження призерів і учасників вікторини, присвяченої 100-річчю Подільського державного аграрно-технічного університету.

Цілий місяць тривало змагання. У ньому взяли участь студенти та співробітники, випускники минулих років, люди, які не мають жодного відношення до нашого університету, але яким не байдужа історія рідного краю, кам'янчани і жителі інших населених пунктів.

З 31 зареєстрованого, заповітні бали вдалося набрати 19 учасникам. Вони і одержали відзнаки, а переможець, студент 3 курсу факультету агротехнологій і природокористування Володимир Свістак — ще й цінний подарунок. Третє місце посіла студентка того ж факультету Єлизавета Добжанська, отже в командному заліку агрономи попереду. Друге місце, з однаковою кількістю балів, поділили одразу п'ятеро учасників: Тетяна Юр'єва, Павліна Фугело, Кристина Микитюк, Володимир Крижанівський та Віталій Сіднюк. Багато учасників могли виступити краще, але їм завадили службові поїздки, сімейні обставини і навіть банальні збої в роботі мережі Інтернет.

Підготовка до проведення вікторини дала можливість виявити нові цікаві факти, раніше невідомі як загалу, так і фахівцям - історикам та краєзнавцям, тому що за останній час були опубліковані нові книги, наукові дослідження, спогади очевидців, відкриті сімейні та відомчі архіви.

Наша вікторина привернула увагу місцевої преси, тому у випуску газети "Подолянин" від 24 травня були опубліковані питання, відповіді на них та турнірна таблиця, загалом — ціла сторінка. Таким чином, про долі людей, які прославили наш університет, дізнався весь район.

По завершенню заходу було проведене опитування, яке показало, що всі, хто надіслав відповіді, відчули гордість за те, що вони причетні до навчального закладу, у якому навчалися та працювали герої вікторини, міста, в якому вони жили. В усіх учасників зросло почуття патріотизму, вони замислились над ціною, яку заплатила Україна на шляху до незалежності. Не всі готові продовжувати самостійне вивчення історії університету (в компанії - веселіше!), але всі, як один, вважають за необхідне і надалі продовжувати подібні інтелектуальні розваги.

Отже, сподіваємось на нові вікторини, квести, фотополювання.

Володимир Кроль