Всеукраїнський круглий стіл «Шляхи подолання енергетичної кризи та перспективи розвитку енергетичної галузі України у післявоєнний час» відбувся 12 квітня 2023 року у Державному біотехнологічному університеті на факультеті енергетики, робототехніки та комп’ютерних технологій, в якому брали участь представники факультету енергетики та інформаційний технологій  Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

Метою заходу було обговорення ключових питань, пов’язаних з енергетичною кризою, в якій  опинилася Україна, визначення перспективних напрямків  розвитку енергетичної галузі в післявоєнний період.

У круглому столі брали участь представники влади, бізнесу, наукових кіл та експерти галузі, а саме з доповіддю «Поточний стан енергетики та перспективні напрями її втілювання» виступила  міністр енергетики України Ольга БУСЛАВЕЦЬ. Доповідач звернула увагу на довгострокову стратегію розвитку енергетики, про перспективи експерту електронної енергії, про співпрацю енергетичної безпеки, науки та бізнесу.

Виконавчий директор ГС «Асоціація сонячної енергетики України» Артем СЕМЕНИШИН інформував про правові виклики та цілі для підтримки відбудови енергосистеми України на основі чистих джерел енергії.

Про ринок праці в альтернативній енергетиці, очікування бізнесу та світові тенденції розвитку енергетичної галузі, доповів  Генеральний директор SOLAR generation,  Голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав ІГНАТЬЄВ.

Цікавими були доповіді професорів: Олександра МОРОЗА, В’ячеслава КОМАРА.

В загальному учасники одержали багато цінної інформації з перспектив відбудови і розвитку енергетичної галузі.

В.о. декана факультету енергетики та
інформаційних технологій
Людмила МИХАЙЛОВА