Практичний досвід в сфері енергозбереження

На кафедрі енергозберігаючих технологій та енергетичного менеджменту проведене лабораторно-практичне заняття з дисципліни «Екологічні аспекти енергетики» для 1 курсу здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня ОП «Енергетичний менеджмент» асистентом кафедри  - заступником генерального директора КП «Міськтепловоденергія» Олексієм СІКОРОЮ на базі ТЕС.

Здобувачі вищої освіти мали можливість в умовах виробництва ознайомитись з технологічним процесом роботи ТЕС розпочинаючи із заготовки щепи, роботи твердопаливних котлів, проведення когенерації та роботи системи управління і безпеки. Підприємство забезпечує теплом центральну частину міста та виробляє електричну енергію за «зеленим тарифом».

Було продемонстровано роботу ТЕС, де на станції ви­користовують тільки дерев’яні тріски і ку­курудзяні качани. Все екологічно чисте. Зокрема, спалюємо 70-80 тонн на добу. Основними джерелами безпосереднього впливу на навколишнє середовище є 4 димові труби від кожного із котлів станції. Вони утворюють викиди пари і димових газів. Незначний білий дим, що йде із труб, – це пара, що в межах допус­тимої норми містить концентрації умовно-шкідливих речовин в атмо­сферному повітрі.

Таким чином, вплив ТЕС на навколишнє середовище, клімат, мікроклімат, водне середовище, ґрунт, рослинний і тваринний світ, навколишнє техногенне середовище – відсутній. Система очищення димових газів повністю забезпечує вимоги норм з охорони навколишнього середовища.

Тож здобувачі вищої освіти на практичному занятті на виробництві ознайомилися з використанням енергозберігаючих технологій в КП «Міськтепловоденергія».

Завідувач кафедри ЕТЕМ Олег ТКАЧ