20 листопада 2024 року в Музеї хліба Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» відбулося відкрите засідання студентського наукового гуртка «Артефакт». Ключовими цілями заходу було вшанування жертв Голодоморів в Україні та актуалізація навчальних досліджень з метою поглиблення знань здобувачів вищої освіти з історії нашої держави.
Працівники Наукової бібліотеки ЗВО «ПДУ» спільно з членами наукового студентського гурта розповіли про науково-популярні книги, що презентовані Національним музеєм Голодомору-геноциду, та про наявні в фонді бібліотеки художні твори сучасних українських і закордонних письменників, в яких висвітлено голодомор в Україні.
Зокрема, ознайомлення присутніх зі змістом досліджень Національного музею Голодомору-геноциду, який відіграє важливу роль у громадянському вихованні молодого покоління, сприяє формуванню у студентів усвідомлення необхідності збереження Української держави як одного із головних способів захисту від геноциду.
Знання про історію Голодомору порушують питання моралі — плекання поваги до пам’яті жертв, співпереживання та переосмислення власних поглядів на життя, яке є найвищою цінністю.
Музей Голодомору навчає протистояти ненависті і порушенню прав людини. https://holodomormuseum.org.ua/pro-muzej/
Увагу присутніх було зосереджено на необхідності досліджень тих страшних подій і досліджень історії власних родин, особливо в контексті сучасних подій – чергової агресії росії проти України, щоб не допустити повторення трагедії.
«Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства…»
«Вбивство голодом». УІНП презентує нове відео до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років. https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/vbyvstvo-golodom-uinp-prezentuye-nove-video-do-dnya-pamyati-zhertv-golodomoru-1932-33-rokiv
У відкритому засіданні студентського наукового гуртка «Артефакт» взяли активну участь науково-педагогічні працівники університету та здобувачі вищої освіти третього курсу факультету агротехнологій і природокористування.
Діяльність студентського наукового гуртка «Артефакт» спрямована на розвиток творчих здібностей здобувачів вищої освіти та набуття ними знань у процесі навчального дослідження та вивчення інформаційних джерел (книг, у тому числі рідкісних видань, архівних матеріалів тощо); формування критичного мислення; розвиток вмінь наукової діяльності.
На засіданні гуртка було застосовано нестандартні підходи до висвітлення маловідомих аспектів історії країни, рідного краю (міста, села), ролі видатних постатей в житті українського народу.
Ми прагнемо, щоб студентський науковий гурток «Артефакт» став творчим осередком формування наукової еліти університету, тому створюємо середовище наукового і культурного спілкування для підтримки талановитих дослідників.
Директор наукової бібліотека – Катерина ГОРАШ