У рамках проєкту ЄС Еразмус+ напрям ім. Жана Моне 101127828 — NEWAGRO — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH було організовано тренінг за темою «Основні принципи сталого розвитку малого фермерства: досвіт ЄС для України» на базі Запорізького національного університету. Співорганізаторами і партнерами заходу виступали: Національний Еразмус+ Офіс в Україні, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька торгово-промислова палата, Запорізький Союз промисловців і підприємців «Потенціал», Німецько-український Агрополітичний діалог (AПД), ННЦ «Інститут аграрної економіки», ЗВО «Подільський державний університет», БФ «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ», ГО «ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВНИЧИЙ АЛЬЯНС», БФ «ЯрославКо». Основне гасло тренінгу: «Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни…(С. Вакарчук). Метою тренінгу є ознайомлення з питаннями організації малого фермерства, в тому числі сімейного та жіночого фермерства, трансформації сільських домогосподарств, виробництва органічної сільськогосподарської продукції та її переробки, направлених на забезпечення власних потреб власним виробництвом, а також переймання досвіду країн ЄС щодо цих питань. Основними питаннями тренінгу були:
- Цілі сталого розвитку: їх впровадження в Україні;
- Юридичні особливості діяльності суб'єкта господарської діяльності малого та середнього бізнесу на сільських територіях;
- Регулювання земельних відносин в сучасних умовах;
- Шляхи фінансування бізнесу: можливості та перспективи;
- Кращі практики малого та середнього бізнесу на сільських територіях в умовах сталого розвитку.
ЗВО «ПДУ» представляла доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва Людмила ВІЛЬЧИНСЬКА, яка виступила із доповіддю за темою: Европейський досвід розвитку бізнесу для України». Активну участь приймали також науково-педагогічні працівники Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів кафедри економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Участь у заході прийняли понад 70 учасників.
Цікава й актуальна тематика, практичне вирішення складних економічних і юридичних питань, позитивна атмосфера сприяли цікавим і змістовним дискусіям та обговоренням. Через залучення закладів вищої освіти у такі тренінги відбувається практичний обмін і передавання знань здобувачам, які й будуть у майбутньому успішно відбудовувати нашу державу. Дякуємо нашим партнерам за тренінги!
Інформацію підготувала доцент кафедри рослинництва, селекції та насінництва Людмила ВЛЬЧИНСЬКА