Профорієнтаційна робота – запорука відбору юних талантів

24 лютого викладач кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту Валерій Морозов та Володимир Кроль – керівник гуртка робототехніки і комп'ютерного моделювання, відвідали Кам'янець-Подільський НВК № 13. Під час зустрічі старшокласники прослухали розповідь про аграрно-технічний університет, його сторічну історію і сьогодення. Майбутнім абітурієнтам було роздано матеріали про Подільський державний аграрно-технічний університет, газету «Вісник університету».

Особливий інтерес викликала демонстрація розробок гуртківців, серед яких сонячний трекер, автором якого є вихованець гуртка Денис Андруховський, який здобув перше місце на обласному конкурсі юних винахідників і раціоналізаторів у номінації "Електроніка та приладобудування". Інтерес школярів до технічної творчості зрозумілий, адже саме роботизація, автоматизація, комп'ютерні технології будуть рухати прогрес людства в оглядному майбутті. Саме тому STEM-освіта набуває все більшої популярності у всьому світі й, зокрема, в Україні.

Робота в гуртках науково-технічного спрямування сприяє формуванню інтересу до інженерної діяльності, дає можливість залучати обдарованих школярів до науково-дослідної діяльності задля вироблення у них навичок до самостійних наукових досліджень, творчого мислення, розвитку умінь системно аналізувати результати досліджень, підвищувати внутрішню організованість, свідоме відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань.

Викладачі і учні школи виявили бажання найближчим часом здійснити екскурсію лабораторіями кафедри.

Завідувач кафедри
технічного сервісу та інженерного менеджменту,
кандидат технічних наук, доцент
В.І. Дуганець