Засідання студентського наукового гуртка "Біотехнологія у ветеринарній медицині"

На черговому засіданні наукового гуртка "Біотехнологія у ветеринарній медицині" кандидатка ветеринарних наук, доцентка кафедри ветеринарного акушерства, внутрішньої патології та хірургії ЗВО "ПДУ" Тетяна ЗАХАРОВА з метою засвоєння здобувачами знань про біохімічні основи синтезу, модифікації та функціонування вітамінів в живих системах, опанування знаннями та навичками біотехнологічних процесів синтезу, виділення та очищення вітамінних препаратів провела круглий стіл на тему: "Біотехнологія виробництва вітамінних препаратів".

Гуртківцями були підготовлені та виголошені цікаві доповіді з застосування біотехнології виробництва вітамінних препаратів та їх значення для організму тварин. Студентами - гуртківцями опановано структуру й метаболічну роль вітамінів їх попередників і похідних, основні природні джерела та організми-продуценти водо та жиророзчинних вітамінів, технологічні схеми комплексної переробки вітаміновмісної сировини та виробництва вітамінних препаратів. Опановано вимоги щодо стандартизації й контролю якості вітамінних препаратів.

Як відомо, вітаміни підвищують інтенсивність всіх фізіологічних процесів в організмі тварин, допомагають захистити від несприятливих впливів зовнішнього середовища, підвищують імунітет, а в період хвороби -  сприяють швидкому одужанню. Відсутність або нестача вітамінів в організмі тварин може спостерігатися при незбалансованому харчуванні, порушеннях в роботі травної системи, а також в період підвищеної потреби у вітамінах під дією різних факторів: при низькій або високій температурі повітря, стресах, дегельмінтизаціях, у період вагітності або вигодовування приплоду. Отриманий матеріал значно збагатив знання з "Біотехнології у ветеринарній медицині", а цікаві факти з біотехнології виготовлення вітамінних препаратів та їх ролі для організму тварин викликали неабиякий інтерес у гуртківців. 

Доцентка кафедри ветеринарного акушерства,
внутрішньої патології та хірургії
Тетяна ЗАХАРОВА